Açığa alınıp iade edilen öğretmenlerin göreve iadesine tepki

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz TBMM’de sorulan soruya yaptığı açıklamada, Katil Devlet diyenlerin açığa alındığını açıklamıştı. Bu açıklamanın ardından Yılmaz’ın kastettiği açığa alınanlar arasından 6 bin MEB personeli göreve iade edildi. Göreve iade edilen öğretmenler arasında yer alan terör örgütü sempatizanları oldukları iddia edilen kişilere tepkiler sürüyor.

Açığa alınıp iade edilen öğretmenlerin göreve iadesine tepki

Açığa alınıp iade edilen öğretmenlerin göreve iadesine tepki

8 Eylül ve 9 Eylül tarihlerinde 10 binden fazla öğretmen açığa alınmıştı. Açığa alınan öğretmenlerin büyük bir kısmının Eğitim-Sen üyesi olmasından dolayı Eğitim-Sen tarafından açığa alınan kişilerin göreve dönmesi adına kamuda baskı kurmak adına her türlü eylem ve açıklamalar yapıldı. Bölücü terör örgütü ile bağlantıları oldukları MEB tarafından açıklanan MEB personellerinin göreve iade edilmesi için en büyük destek CHP ve HDP’den gelmişti.

CHP MİLLETVEKİLLERİ SAVUNDU

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil başta olmak üzere CHP Milletvekilleri Mustafa Balbay, Gürsel Erol, Hilmi Yarayıcı, Akif Ekici gibi isimler açığa alınan ve terörle bağlantıları oldukları gerekçe gösterilen herkesin göreve dönmesi için uğraşacaklarını defalarca dile getirdiler. Göreve iade edilen 6 bin öğretmenin neredeyse tamamı 8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınan öğretmenler. Diğer terör örgütü FETÖ soruşturması kapsamında açığa alınan ve suçsuz olanların iade edilmesi gibi bir durum söz konusu olmamış gibi gözüküyor.

HDP VEKİLLERİNE TAM DESTEK

Üyeleri açığa alınan KESK’e bağlı Eğitim-Sen bu süreçte tutuklanan HDP Milletvekillerine ve Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanına destek verdi. Kayyum atamalarını da gerek yazılı gerekse de sözlü olarak dile getirip protesto eden Eğitim-Sen internet sitesinde hem hükümete hem de yetkililere ateş püskürtmeye devam etti.

GÜNEŞ: BUNLAR MI ÇOCUKLARA EĞİTİM VERECEK?

Turkuvaz Medya Grubuna ait Güneş Gazetesinin internet sitesinde yer alan Bunlar mı çocuklara eğitim verecek? başlıklı haberde açığa alınan öğretmenlerin göreve iade edilmelerine tepki gösterildi. Haberin resminde (haberimizde biz de kullandık) Eğitim-Sen’e geçmiş dönemde polis tarafından yapılan baskında gözaltına alınanların resmine yer verilirken bir süre önce açığa alınan Eğitim-Sen üyelerinin PKK yandaşı oldukları, Eğitim-Sen adlı sivil toplum kuruluşun ise PKK’ya yakın olduğu belirtilen haberde 30 Mart tarihinde Yüksekova’da çatışmada öldürülen teröristin de öğretmen olduğu hatırlatıldı. Öldürülen teröristin Eğitim-Sen üyesi olduğu vurgulanırken bir okulda da belirli bir süre idareci olarak görev yaptığı belirtildi.

DEVLETE FAŞİST DEDİLER

Açığa alınan Eğitim-Sen üyelerinin göreve iadesi için Ankara’da Milli Eğitim Bakanlığı önünde Eğitim-Sen tarafından düzenlenen protestoda devlete faşist dedikleri belirtilirken, Eğitim-Sen üyelerinin göreve iade edilmesi için CHP milletvekillerinin seferber oldukları vurgulandı.

İSMET YILMAZ: KATİL DEVLET DEDİLER

Mecliste konuşan İsmet Yılmaz’a gelen sorulardan bir tanesinin Darbeyi Eğitim-Sen üyeleri mi yaptı? Onlar neden açığa alındı? olduğu belirtilirken Yılmaz’ın ise bu soruya sendikal eylem adı altında devlete katil diyenler açığa alındı cevabı hatırlatıldı.

Kaynak: http://www.gunes.com/gundem/bunlar-mi-cocuklara-egitim-verecek-739667

SUÇLULAR CEZALANDIRILSIN

ogretmenlericin.com olarak hangi örgütle ilişkili olursa olsun tüm devlet düşmanı kamu personelinin görevden atılmasını savunuyoruz. Suçsuz kişilerin ise mağduriyetinin artmadan görevlerine iade edilmesi gerektiğini defalarca vurguladık. Ancak yapılan iadeler ve yapılacak iadeleri göz önüne aldığımızda polisi, askeri protesto eden, ilgili haberde de belirtildiği üzere Katil Devlet, Faşist Devlet diyenlerin göreve iade edilmesini kabul etmiyoruz. Suçluların cezalandırılmasını, suça karışmamış kişilerin ise iadelerinin yapılmasını savunuyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

19 yorum

 1. Hiç bir şeyden haberi olmayan binlerce insanın devlet katil demesi. O tür şeylere destek vermesi mümkün değildir. Hasbel kader sendika üyeliği ve bankanın kredi kartını kullanmıştr. Ve İHRAÇ…tüm suç bu, kime göre ne kadar suçsa.. keşke pkk lı olsaydık diyesi geliyor insanın…

 2. Hepimiz de döneceğiz, bakalım bu yalan/yanlış haberlerinizle nereye kadar gideceksiniz.
  Rabbim bizleri iftiralarınızdan korusun.

 3. Habercilik yaptıklarını zanneden körbeyinler biz EĞITIMSENLILER hepimiz dönecez siz bakalim ne haber yapacaksiniz sizleri unutmayacaz

  • Suçsuzlar dönsün diyoruz siz suçlu/suçsuz dönsün diyerek üstüne bir de hakaret vari konuşuyorsunuz. Gidin o haberin sitesine yorum yapın.

 4. Hayır sayın editör. Yukarıdaki haberiniz tamamen yönlendirme ve karalamaya dönük bir haberdir. Açıkça tetikçilik yapıyorsunuz. Evet sonuna kadar hukuk yolunu izleyeceğiz. Biz bağımsız, adil yargılamaya saygı duyarız. Lütfen siz de saygı duyun ve henüz yargılanmamış, suçlu olduklarına dair bir hüküm verilmemiş öğretmenlerin bir kısmının bile olsa suçlu olduğunu ima etmeyiniz. Tek bir kişinin bile suçlu olduğunu ancak bağımsız mahkemelerin vereceği hüküm sonucunda söyleyebilirsiniz. Bir medya organısınız. Basın yayın ilkelerini, prensiplerini biliyor olmalısınız. Yandaş-tetikçi medyanın haberlerini referans alıp kışkırtıcı yayınlar yapıyorunuz. Yukarıdaki haberinizi tekrar okuyun lütfen. Hala tarafsız ve adil bir yayın yaptığınızı düşünebiliyorsanız yanıldığınızı ben değil Eğitim-Sen’in açacağı davaları sonucu mahkeme hakimi size izah edecektir. Rica ederim insanların aklıyla alay etmeyiniz.

  • Hadi hadi git ver mahkemeye. Her haberin altına aynı yorumları yapma. Bak yorumlarını yayınlayarak bile aslında ne kadar düşünceli olduğumuzu gösteriyoruz. Sen çok uzatıyorsun. Git Güneş gazetesini ver mahkemeye.

 5. Sayın eitör. Açıkça tetikçilik yapıyorsunuz. Suçu devlet tarafından dahi ısbatlanmamış öğretmenleri sözümona yandaş bir gazetenin hukuken suç içeren yazısını referans göstererek linç etmeye kalkıyorsunuz. Bu yaptığınız suçtur. Eğitim-sen Türkiyenin tek gerçek sendikasıdır. Yandaşlıkla, dalkavuklukla değil mücadeleyle taleplerini savunur. Üyelerinin büyük kısmını göreve iade ettirdi. En son üye iade oluncaya ve bu düzmece soruşturmalarda parmağı olanlar hukuk önünde hesap verinceye kadar durmayacaktır. Elbette bu süreç içinde tetikçilik yapan, kara propagandaya tevessül eden sözde medya organları da sendika kararıyla hukuk önüne çıkarılacaktır. Bu sendikanın kararıdır. Ve her zamanki gibi yaşayıp göreceğiz, biz kazanacağız.

  • Tetikçilik yapmıyoruz, kimsenin ne tetikçiliğini yaparız ne de kimseye tetik tuttururuz. Amacımız belli suçsuz olanların iadesi. Suçluların cezalandırılması. Eğer siz yazınıza göre herkes suçsuz diyorsanız yanılıyorsunuz. Biz herkes suçlu demiyoruz ve herkes suçsuz da demiyoruz. Yargı yolunuz açık. Başarılar.

 6. Ne devlet katil dedim,ne darbe yaptım,ne de vatanima milletime ihanet ettim.Ancak hatıra ve ısrarla kagid üzerindeki aktif eğitim sen üyeliğine 17/25 ten sonra girdirilip 3 haziran 2016 da istifa etmiş ,devletin ise 15 temmuza kadar aidatını odedigi sendikadan dolayı 1 eylül de sorgusuz sualsiz ihraç edilen din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeniyim.
  Allahtan merhamet diliyorum ben ve benim gibi sendikadan ihraç olanlara.Egitim senli arkadaşların da pkk li olduğunu düşünmüyorum,ama katil devlet diyenleri kim olursa olsun kınıyorum.Ama devletin izin verdiği,tesvik ettiği ,onay verdiği bir durumdan kimse mağdur edilmemeli

  Adalet yerini bulsun lütfen

 7. Hicbir bilgiye sahip olmadan yafta yapistrmak ne kolay is.Beyni ve vicdanlari alinmis insan müsveddeleri sizi faşist zihniyetler sizi

 8. Evime kadar gelip peşimi bırakmayıp üye yaptıkları sendikadan kime ait olduğunu öğrendiğim anda istifa etmeme rağmen tek ifadem alınmadan ihraç edildim.Atatürkçü Cumhuriyet çi Devlet çi biriyim.Yıllardır tek uyarım tek eylem im yok.ters olduğum bir yapıdan ihraç edilmek beni perişan etmektedir.Bu yapının ibadet tabakasında bile olmadım hiçbir zaman.Bizim gibiler ne yapmalı editör bey.Sesimiz olun lütfen.İstifa edenler neden direkt ihraç edildi.Anlamak mümkün değil.

 9. Ben ihraç edildim 672 kuk ile… sebebini sadece tahmin ediyorum pstpfa ettiğim sendikadır herhalde bu nasıl vicdan adalet hakkaniyet biz de iade edil.eliyiz insanların sabredecek güçleri kalmadı ben kendimi biliyorum allah büyüktür ne diyeyim devletimiz milletimiz var olsun bir gün gerçekler adalet ortaya çıkar insallah…

 10. Açığa alındığını ilk günlerdi. İsyan ediyordum. Diyordumki açık açık şehitlerimiz olduğunda oh olsun deyip, pkk yı savunan ve teröristlere de ölen var onlar da bizim için şehit diyen öğretmen vasıflı insanlar varken beni terör le suçlayıp açığa aldılar diye isyan ediyordum.. sonra pkk li ogretmenleride açığa aldılar. Ailem hemen bak pkklilarida uzaklaştırdılar dedi. Herkes böyle düşündü. Devletinde yaptığı böyle göz boyamaydi.. yanlış anlaşılmasın göreve iade olan pkkli damgası yiyen öğretmenlerin böyle olduğunu düşünümuyorum.. anlattığım ve tanidigim terörü destekleyen öğretmenlere hiçbirşey yapılmadı.. zaten sorgusuz sualsiz hiç ifade alınmadan kağıt üzerinde soruşturma geçirilirse olacağı bu.. sonuç ben bankanın kredi kartını kullandığım için ihraç edildim. Gerçi sebebini bilmiyorum. Tahmin sadece.. pkk dedikleri katil devlet diyenleri geri iade ediyorlar… inşaallah suçsuz pkk damgası yiyen öğretmenlerin hepsi geri döner… ama benim gibi banka , sendika , helal kazanç peşinde olanlara ne olucak kimse bilmiyor… ne kadar büyük suç islediysek ben tahayyül edemiyorum.. ALlah büyük … Allah in adeletine güveniyorum…..

 11. Eğitimsen üyesiyim pkk ile hiç bir alakam yok hiç bir gösteri ya da yürüyüşe katılmadım ‘katil devlet’ gibi bir ifadem olmadı olmaz da. Sadece sendikanın 29 Aralık tarihli iş bırakma eylemine katıldım. Eylemin içeriğini de bilmiyordum doğrusu.
  Sırf sendika kararına uymam nedeniyle terör örgütü pkk ile ilişkilendirilerek açığa alınmam haksızlıktır, itibarım zedelenmiş, onurum kırılmıştır. Benim durumumda olan bir çok öğretmenin olduğuna da şüphem yoktur. Bu haksızlığın,yanlışın düzeltilmesi için mücadele edilmesi de doğaldır.
  Aynı anda aynı gerekçeyle açığa alındık ancak iadeler aynı anda yapılmadı bazı illerde hiç iade yok,bazı illerin bir kaç ilçesinde var bir kaç ilçesinde yok. (Alfabetik sıra izlenmiş sanki)Yani iadeler bile haksızlığa yol açacak şekilde yapılıyor,iadesi yapılmayan insanlar zan altında bırakılıyor. Ben de iadesi yapılmayanlardanım malesef. Oysa söz konusu suçlamayla hiç alakam olmadığından hem kendim hem de çevrem ilk iadesi yapılacak kişilerden biri olarak görüyordu. Hayal kırıklığına uğradım.

  Yanlış en başta yapıldı aslında. Greve katılan herkese pkk lı yaftası yapıştırılmamalıydı,uygulama birliği olmalıydı. Bu greve sadece doğu-güneydoğu da katılım olmadı batıda da oldu ancak onlar açığa alınmadılar.(doğu-güneydoğu lu değilim ilk atamayla geldim) Hal böyle olunca bizim suçumuz doğu- güney doğu da çalışıyor olmak oldu.
  Eğitimsen den ihraçlar da oldu ayrıca.
  Bu haber,tüm üyeler iade edilmiş gibi ve tüm üyeleri pkk lı göstermeye çalışan maksatlı bir haber kınıyorum.

  • Bu haber alıntı bir haberdir. Güneş gazetesini kınayabilirsiniz. Biz kendi görüşümüzü haberin en altında belirttik. O görüşü de kınıyorsanız kınama gerekçenizi de çok iyi anlamış oluyoruz.

   • Haberin maksatlı olduğunu belirtip haberi kınamışım zaten site görüşünü değil.Görüşe kimsenin itirazı olmaz ‘suçsuzlar iade edilsin’yazımda da belirttim pkk ile hiç bir alakamın olmadığını dolayısıyla görüşünüzde benim durumumdaki insanların iadelerinin yapılması gerektiğini söylüyorsunuz bunu neden kınayayım? Sıkıntı şu ama suçlu ile suçsuz haklı ile haksız ayırt edilmiyor!

 12. Ben samsunluyum eğitim senliyim ve açıktayım nasıl bir ilişki kurulabilir terör örgütüyle gerçekten komiksiniz

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM