Aktif Eğitim-Sen üyeliği için ‘hayatımın hatasını yaptım’ dedi, beraat istedi

FETÖ soruşturmalarında davalar sürüyor. Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesinde 75 sanığın yargılanmasına devam edildi. Savunmalarını yapan sanıklardan bir tanesi “Aktif Eğitim-Sen üyesi olmam en büyük pişmanlığımdır” ifadesini kullandı.

Aktif Eğitim-Sen üyeliği için ‘hayatımın hatasını yaptım’ dedi, beraat istedi

Aktif Eğitim-Sen üyeliği için ‘hayatımın hatasını yaptım’ dedi, beraat istedi

15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ tarafından gerçekleştirilen darbe girişimi sonrasında kamudan 110 binden fazla kamu çalışanı meslekten ihraç edildi. Binlerce kamu personeli de açığa alındı. Açığa alınanlardan halen açıkta bekleyen öğretmenler ve kamu personelleri bulunurken çeşitli illerde süren davalarda tutuklu ve tutuksuz yargılanan kişilerin ifadeleri, savunmaları alınmaya devam ediyor.

AKTİF EĞİTİM-SEN ÜYELİĞİ HAYATIMIN HATASI OLDU

Adana 13. Ağır Ceza Mahkemesinde başlayan davada 75 sanığın yargılanmasına devam ediliyor. Sanıklardan 18’i tutuklu yargılanırken sanıkların”Kozan eğitim yapılanması” bünyesinde “silahlı terör örgütü üyesi olmak” suçundan sanıklara 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor. Tutuksuz sanıklardan meslekten ihraç edilmiş MEB personeli C.K. terör örgütü üyesi olmadığını, bu yapılanmaya hizmet etmediğini belirtti ve beraatini talep etti. C.K. hayatının en büyük hatasının Aktif Eğitim-Sen’e üye olmak olduğunu belirtirken, kendisine yöneltilen suçlamaları reddetti.

Mahkeme heyeti sanıkların savunmalarını aldıktan sonra tutuklu sanıkların tutukluluklarının devam etmesine karar verdi ve duruşmayı ileri bir tarihe erteledi. Mahkemede beyanlarını veren sanıklar terör örgütüne üyeliklerini kabul etmeyip, kendilerine yöneltilen suçlamaları reddederek beraat etmelerini istedi.

33 BİN MEB PERSONELİ İHRAÇ EDİLDİ

ogretmenlericin.com olarak FETÖ ihraçlarında 33 bin MEB personelinin ihraç edildiğini, bunların arasında ise tamamına yakınının öğretmen olduğunu tekrar hatırlatalım. İhraç edilen Milli Eğitim Bakanlığı personelleri ve öğretmenlerin ise büyük çoğunluğu sendika üyeliğinden dolayı ihraç edildi. Aktif Eğitim-Sen üyesi olan, bu sendikaya üye olmuş sonrasında istifa etmiş farklı sendikaya geçmiş ya da sendikasız kalmış kişiler ihraç edildiler.

Aktif Eğitim-Sen hakkında geçmiş yazılarımızda belirttiğimiz aşağıdaki haberleri tekrar hatırlatalım;Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Nu sabah ki khk da ak parti milletvekili kızı betül gökay samani iade edildi. Atılacağı gün hissedip istifa eden arkadaş bu değilmiydi. Azıvık banka hesabı vardı demişti babadı. Araba alacaktı.o yuzden yatırmıştı.. Bu kadar gariban ne oluyor o zaman..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM