Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte!

Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte! Malum son dönemlerde yaşanan bomba eylemlerinden sonra ülkemizde yer alan yabancı okullar tatil durumunu sürdürüyorlar. Alman Dışişleri Bakanlığı, terör tehdidi sebebiyle 17 ve 18 Mart günlerinde  Ankara’daki Alman Büyükelçiliği ve okulu ile, İstanbul’daki Başkonsolosluk ve Alman okulunu kapatmıştı. Ankara’da Alman Büyükelçiliğine bağlı Ernst Reuter okulu internet sayfasında […]

Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte!

Alman Okulları ve Fransız Okulları Tatil, Türk Okulları Riskte!

Malum son dönemlerde yaşanan bomba eylemlerinden sonra ülkemizde yer alan yabancı okullar tatil durumunu sürdürüyorlar.

Alman Dışişleri Bakanlığı, terör tehdidi sebebiyle 17 ve 18 Mart günlerinde  Ankara’daki Alman Büyükelçiliği ve okulu ile, İstanbul’daki Başkonsolosluk ve Alman okulunu kapatmıştı. Ankara’da Alman Büyükelçiliğine bağlı Ernst Reuter okulu internet sayfasında paylaştığı bilgide, 21 Mart Pazartesi gününden 1 Nisan Cuma gününe kadar okulun kapalı olduğunu açıkladı.

İstanbul’daki Alman Konsolosluğuna bağlı Alman okulu, 21 Mart Pazartesi günü Nevruz nedeniyle kapalı kalacak. Bu tatillerde Paskalya etkisi olduğu söylense de terör tehdidinden kapalı olduğu aşikar.

Bu arada dün akşam saatlerinde Fransız okullarının da tatil kararı aldığı belirtildi. Müzisyen İskender Paydaş, Twitter hesabından “Oğlumuzun okuduğu Beyoğlu’ndaki Fransız okulu güvenlik sebebiyle yarın (21 Mart) tatil edildi. Normalde e mail atarlar, bu akşam sms ile bildirdiler” diye yazdı.

İskender PAYDAŞ Twitter
İskender PAYDAŞ Twitter

 

 

Almanlar, Fransızlar okulları tatil ediyor, bizim bilmediğimiz onların bildiği unsurlar neler? Bilinen bir tehlike varsa özellikle Ankara ve İstanbul’da bizim okullarımız için nasıl önlemler alındı?

Öğretmenler İçin olarak bu sorulara yanıt bekliyoruz!

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM