Arabasına Öğretmenime Dokunma afişi asan sürücü gözaltına alındı

Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlerle ilgili son gelişmeler ve en son haberler merakla beklenirken, Diyarbakır’da yaşanan olay dikkatleri tekrar Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenlere çekti.

Arabasına Öğretmenime Dokunma afişi asan sürücü gözaltına alındı

Arabasına Öğretmenime Dokunma afişi asan sürücü gözaltına alındı

8-9 Eylül tarihlerinde açığa alınan yaklaşık 12 bin öğretmenin 4 binden fazlası Diyarbakır’da görev yapmaktadır. Diyarbakır başta olmak üzere açığa alınan öğretmenlerle ilgili kamu haberlerinde son gelişmeler takip edilirken, Diyarbakır’da bir bayan sürücünün gözaltına alınması gözleri oraya çevirdi.

ÖĞRETMENİME DOKUNMA

KESK ve Eğitim-Sen tarafından başlatılan ve kamuda gündem oluşturma sürecinde kullanılan slogan olan Öğretmenime Dokunma sözü kafelerde, dükkanlarda, sosyal medyada ve arabalarda afiş olarak yer almaktadır. Bölücü terör örgütü PKK bağlantıları gerekçe gösterilerek açığa alınan 12 bine yakın MEB personeli içerisinde çoğunluk Eğitim-Sen üyesidir. Eğitim-Sen tarafından ilk günden bu yana sürdürülen açığa alınan örğetmenlerin göreve iade çalışmaları hala devam etmektedir. Öğretmenime Dokunma sloganı gerek Eğitim-Sen üyeleri gerek açığa alınan öğretmenlerin yakınları tarafından kullanılmaktadır.

SÜRÜCÜ GÖZALTINA ALINDI

Şanlıurfa’dan Diyarbakır’a gelen Şanlıurfa plakalı kırmızı aracın arka camında KESK ve Eğitim-Sen logolarının yer aldığı Öğretmenime Dokunma afişi nedeniyle sürücünün gözaltına alındığı iddia edildi. Araç Diyarbakır girişinde emniyet noktasında durduruldu ve araçta polisler tarafından arama yapıldı. Aramanın ardından kadın sürücü gözaltına alınarak emniyete götürüldü. Sürücü hakkında emniyet kaynakları tarafından bilgi verilmezken, sürücünün Diyarbakır’da açığa alınan öğretmenler başta olmak üzere Eğitim-Sen üyesi ve açığa alınmış öğretmenlere destek vermek adına Diyarbakır’a geldiği belirtildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM