Atanamayan öğretmen bunalıma girdi, Valilik önünde soyundu

Manisa Valiliği önünde yaşanan olay şaşkına çevirdi. 31 yaşında olduğu öğrenilen ve matematik öğretmeni olan şahıs yıllardır ataması gerçekleşmeyince Valilik önünde soyundu. Bunalıma girdiği öğrenilen öğretmen tedavi amaçlı Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine götürüldü.

Atanamayan öğretmen bunalıma girdi, Valilik önünde soyundu

Atanamayan öğretmen bunalıma girdi, Valilik önünde soyundu

Ataması yapılmayan, atanamamış öğretmenlerden birisi olan 31 yaşındaki matematik öğretmeni girdiği bunalımdan dolayı Manisa Valiliği önünde soyundu. Öğretmenin tedavi gördüğü, yine tedavi amaçlı hastaneye götürülürken Manisa Valiliği önünde yakınlarının yanından uzaklaşarak soyunmaya başladığı ifade edildi. İsmi açıklanmayan öğretmenin uzun süredir atanamadığı bu yüzden de bunalımda olduğu açıklandı.

ATAMASI YAPILMADI BUNALIMA GİRDİ

Yıllardır atama bekleyen ancak ataması yapılmadığı öğrenilen Matematik öğretmenliği mezunu kişinin bu durumdan dolayı bunalıma girdiği ve bir süredir tedavi gördüğü açıklandı. Manisa Valiliği önünde yer alan Cumhuriyet Meydanında çırılçıplak soyunan öğretmen hastaneye götürüldü. Olaya polislerin müdahale etmesiyle öğretmenin soyunma eylemi durduruldu ve soyunan öğretmen Valilik önünden uzaklaştırıldı.

Atanamayan ve bunalımda olan 31 yaşındaki matematik öğretmeni, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesine sevk edildi. Son dönemde atama bekleyen yaklaşık 900 bin öğretmen adayı bulunmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığının önümüzdeki yıllarda yapacağı atama kontenjanları göz önüne alındığında yüz binlerde öğretmen adayını büyük sıkıntılar beklemektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM