Atanmış, Adanmış, Aldatılmış Öğretmen!

Atanmış, Adanmış, Aldatılmış Öğretmen! Atanmış, Adanmış, Aldatılmış Öğretmen! İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, eğitimcilere seslenerek, “Adanmış öğretmenlik, atanmış öğretmenliğe göre çok güzel. Ben sizi adanmış öğretmenler olarak görmek istiyorum” dedi. İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney Ordu Valiliği tarafından “İnsan ve Medeniyet Hareketi” konulu konferansa katıldı. Mehmet […]

Atanmış, Adanmış, Aldatılmış Öğretmen!

Atanmış, Adanmış, Aldatılmış Öğretmen!

Atanmış, Adanmış, Aldatılmış Öğretmen! İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, eğitimcilere seslenerek, “Adanmış öğretmenlik, atanmış öğretmenliğe göre çok güzel. Ben sizi adanmış öğretmenler olarak görmek istiyorum” dedi.

İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney Ordu Valiliği tarafından “İnsan ve Medeniyet Hareketi” konulu konferansa katıldı.

Mehmet Güney’in açıklamalarından;

“İnsan ve Medeniyet Hareketi” konulu konferansta konuşan İnsan ve Medeniyet Hareketi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Mehmet Güney, katılımcılara eğitimi ve eğitimciliği dönemindeki anılarını anlattı. Eğitimcilerin mesleğini en iyi şekilde icra ederek iyi bireylerin yetişmesine olanak sağlamaları gerektiğini aktaran Güney, “Adanmış öğretmenlik, atanmış öğretmenliğe göre çok daha güzel. Ben sizi adanmış öğretmenler olarak görmek istiyorum. Eğer bu ülkede hayrın paydaşı olacaksak bu işin adanmışlıktan geçtiğine inanıyorum. Eğer ki siz bu ülkedeki birleşmenin paydaşı olacaksanız son kale olan iç kale olan Anadolu’nun ayakta olabilmesi için siz eğitimcilerin gayretlerine çok ihtiyacımız var” diye konuştu.

Anadolu’nun bir çok topluluğa kucak açtığını ve Anadolu’nun eğitimcilerle daha da güçleneceğini ifade eden Güney, “Bugün Fatih Camisi’ne geldiğinizde safın ilk ikisinde Suriyeliler, sağ ve sol tarafta Afrikalılar, öbür tarafta Balkanlılar, arkanızda Iraklılar, Mısırlılar ve Kafkaslılar var. Anadolu gerçekten bir ana kucağı gibi ülkesinde özgürlüğünü ve insan onuru ile yaşam hakkını kaybeden herkesin sığındığı bir yer. Türkiye sadece Türkiyelilere ait bir yer değil. Bir imparatorluk bakiyesi olarak herkesi barındırabilecek kadar zihni, yüreği geniş olan bir yer. O yüzden sıradanlığı değil de niteliği, donanımı ve gayreti hedefleyeceksek o zaman bu son kalenin, iç kalenin, Anadolu’nun siz eğitimciler ile birlikte daha güçlenmesini ve daha da genişlemesinden yanayım” şeklinde konuştu.

Öğretmenler İçin, şunu sormak istiyoruz:

Sürekli öğretmene neden yükleniyorsunuz? 

Sanki bizler görevini yapmayan, aldığı paranın hakkını vermeyen bir meslek elemanıyız.

“Adanmış öğretmen atanmış öğretmenden iyidir” diyen sayın eğitimci uzmanı (!) atanmadan öğretmenden nasıl bir adanmışlık bekliyorsunuz?

Ayrıca öğretmenlerin özlük, mali ve sosyal haklar konusunda sürekli geçiştirilmesi, aldatılması hakkında da birkaç kelam etmeniz gerekmektedir.

Lakin bunları gündeme getiren yok.

Varsa yoksa ÖĞRETMEN İŞİNİ YAPSIN sözleri.

Bizler işimizi yapıyoruz fakat bizlere hakkımızı verecekler neden ağırdan davranıyor ve işlerini yapmıyor?

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM