Aybüke öğretmen hain teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit oldu

Batman ili Kozluk ilçesinde yaşanan olayda uzun namlulu silahla ateş eden saldırganın silahından çıkan mermiler Ekim ayında Kozluk’a atanan müzik öğretmeni Aybüke Yalçın’ı ağır bir şekilde yaraladı. Tüm müdahalelere rağmen Aybüke öğretmen hayatını kaybetti ve öğretmenimiz şehit oldu.

Aybüke öğretmen hain teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit oldu

Aybüke öğretmen hain teröristlerin silahlı saldırısı sonucu şehit oldu

9 Haziran tarihinde yaşanan olayda öğle saatlerinde Kozluk merkezde eli silahlı saldırgan tarafından açılan ateş sonrasında ağır yaralanan Müzik Öğretmeni Aybüke Yalçın kurtarılamadı. Ekim 2016 öğretmen ataması ile Kozluk ilçesine atandığı öğrenilen genç öğretmenimizin hayatını kaybetmesi ailesi başta olmak üzere tüm MEB personel camiasını üzüntüye boğdu. Bazı basın organlarında yaşanan silahlı saldırının Kozluk ilçesinde, belediye başkanının yeğeni avukat Muhammet Işık’ın içinde bulunduğu otomobile düzenlendiği,  silahlı saldırının olduğu yerden geçen başka bir araçta olan öğretmen Şenay Aybüke Yalçın’a mermi isabet ettiği belirtildi. Ancak durum böyle değildi! Aybüke öğretmenimiz şehit oldu!

ÖĞRETMEN OLDUM BEN!

Genç öğretmen Aybüke Yalçın’ın öğretmen atama sonuçları zamanında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda atandığı yeri gösterir sonuç belgesini yayınlayarak Öğretmen oldum ben yazdığı görüldü. Genç öğretmenin şehit olduğunu öğrenen arkadaşları ve yakınları öğretmenin sosyal medya hesabındaki paylaşımlarının altına duygu yüklü iletiler bırakmaya devam ediyor.

Aybüke Yalçın
TÜRK EĞİTİM-SEN’DEN BAŞSAĞLIĞI

11 Ekim 2016 tarihinde müzik öğretmeni olarak Kozluk’a atanan ve bugün yaşanan olayda hayatını kaybeden Aybüke öğretmen için, Kozan Türk Eğitim-Sen tarafından yapılan açıklamada ailesine başsağlığı dilendi ve saldırıyı yapanlara lanet edildi.

ogretmenlericin.com olarak şehit olan genç öğretmenimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Ailesine ve yakınlarına da sabır dileriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. 🙁 mekanı cennet olsun..kimden gelirse gelsin şideti ve terörü şiddetle kınıyorum..ışıklar içinde uyu öğretmenim..allah ailesine sabır versin:((

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM