Bakan İsmet Yılmaz; 20 bin öğretmen açığa alındı, 5 bin kişi göreve iade edildi

Milli Eğitim Bakanlığında meslekten atılan MEB personel sayısı, açıkta bekleyen öğretmen sayısı, göreve iade edilen öğretmen sayısı hakkında Bakan İsmet Yılmaz açıklamalarda bulundu.

Bakan İsmet Yılmaz; 20 bin öğretmen açığa alındı, 5 bin kişi göreve iade edildi

Bakan İsmet Yılmaz; 20 bin öğretmen açığa alındı, 5 bin kişi göreve iade edildi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) personeli içerisinde yürütülen soruşturmalar neticesinde meslekten ihraç edilen öğretmenler, hakkında hala uzaklaştırma tedbiri bulunan öğretmenler ve görevine iade edilen öğretmenler hakkında sayısal verilerle birlikte açıklamalar yapan İsmet Yılmaz gündemi değerlendirdi.

SAYISAL VERİLERLE MEB’DE SORUŞTURMA SÜRECİ

MEB’de meslekten ihraç edilen MEB personel sayısı 28 bin 163 kişi, Milli Eğitim Bakanlığında açığa alınmış ve hala açıkta bulunan öğretmen sayısı 20 bin 88 kişi. Soruşturmalar kapsamında açığa alınmış sonrasında ise göreve iade edilmiş öğretmen sayısı ise 5 bin 88. Bu açıklamalar MEB’in birinci ismi Bakan İsmet Yılmaz tarafından yapıldı. Bakan Yılmaz FETÖ soruşturması başta olmak üzere kamu kurum ve kuruluşlarında sürdürülen inceleme ve operasyonların MEB’deki durumunu açıkladı.

2010 KPSS SORULARI

Bakan İsmet Yılmaz Eğitimden Üretime Sektörle İşbirliği kapsamında düzenlenen 2. Eğitim Kongresinin açılış konuşmasını yaptı. Bakan Yılmaz basın mensuplarının sorularını yanıtlayarak gündemle ilgili sorulara da cevap verdi. 2010 KPSS soruşturması neticesinde savcılık tarafından geçtiğimiz dönemlerde MEB’e verilen listelerde adı geçenler hakkında gerekenin yapıldığını vurgulayan Yılmaz, bundan sonraki süreçte de MEB’e Savcılık tarafından bilgi verilmesi dahilinde MEB’in yine gerekli iş ve işlemleri yapacağını açıkladı.

İNCELEME VE SORUŞTURMALAR SÜRÜYOR

Açığa alınan öğretmenlerin göreve iadesi, yürütülen soruşturmalar hakkında son bilgileri ve güncel durumları basın mensupları ile paylaşan Bakan Yılmaz, soruşturmada göz altına alınan, ifadesi alınan öğretmenlerin ifadelerinde yanımda bu da vardı, şu da benle birlikteydi gibi açıklama yapmalarından dolayı soruşturmaya dahil edilen personel sayısının daha da artacağını belirtti. Tutuklanan MEB personel sayısının ise 2 bin 829 kişi olduğunu açıklayan İsmet Yılmaz, 20 Ekim tarihi itibari ile gözaltında olan öğretmen sayısının ise 193 olduğunu belirtti.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. SAYIN BAKANIM benım fetö terör örgutu ile hiç alakam yokken bylock denilen yazılım la suclanıyorum…kendi rızamla savcılığa telefonumu verdım inceleyin dıye…Lütfen ıyıce incelenmeden karar verilmesın çok buyuk vebal olur…ALLAH ulkemizi kurtarsın tüm terör örgutlerinden…

  2. SAYIN BAKANIM SENDİKAYA-KISA SÜRE GİRİP ÇIKANLARIN FETÖ İLE İLİŞKİSİ YOK BU DURUMDA OLAN 8000 KİŞİ VAR BUNLARIN ÇOCUKLARI AÇ DİREK İHRAÇ EDİLDİLER

    • Bilader ne işin vardı sendikasıyla.tabi kısa yoldan el altından yükselmek işinize geliyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM