Bakan İsmet Yılmaz; MEB’in öğretmen açığı bulunmamaktadır

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 2016-2017 eğitim öğretim yılının iyi bir şekilde başladığını ifade ederken, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde görev yapan öğretmenlerin görevleri ile ilgili iyi bir planlama yapılması halinde öğretmen açığının oluşmayacağını belirtti.

Bakan İsmet Yılmaz; MEB’in öğretmen açığı bulunmamaktadır

Bakan İsmet Yılmaz; MEB’in öğretmen açığı bulunmamaktadır

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, Hakkari’den Edirne’ye kadar yeni eğitim öğretim yılının huzurlu ve iyi bir şekilde başladığını belirtti. MEB bünyesinde herkesin mutlu ve huzurlu olduğunu vurgulayan Yılmaz, şu anda öğretmen açığının olmadığına dikkat çekti.

PLANLAMA ÖNEMLİ

MEB personeli için yapılacak planlamamın öneminin altını çizen İsmet Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürlükleri ve Okul Müdürlüklerinin yapacağı iyi bir planlama ile birlikte öğretmen açığının oluşmayacağını ifade etti. Yılmaz, şu anda görev yapan öğretmen sayısının yeterli olduğunu belirtti. Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğretmenlere yönelik iyi bir planlama sonucu gerçekleştirilecek çalışmada ihtiyaç oluşmayacağını vurguladı.

RAKAMLARLA ÖĞRETMEN DURUMU

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, 40 binin üzerinde norm fazlası öğretmen olduğunu belirtirken, Şubat 2016’da atanan 30 bin öğretmenin staj sürelerinin bittiğini açıkladı. Bu ay gerçekleşecek sözleşmeli öğretmen atama sonucu 28 bin yeni personel MEB bünyesine katılacak açıklamasını yapan Yılmaz elde bulunan sayısal verilerle bir değerlendirme yapıldığında öğretmen açığının bulunmadığını ifade etti.

İçerik MemurlarNet

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. BAKANLIK YETKİLİLERİNE BİR ÖNERİM …NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMENLERİNDEN YAN ALANI TÜRKÇE OLANLAR BRANŞ DEĞİŞİKLİĞİ YAPARAK HEM NORM FAZLASI SINIF ÖĞRETMELERİ BİRAZ ERİTİLMİŞ OLUR.HEMDE 5.SINIFLARDA İNGİLİZCE VE TÜRKÇE İHTİYACI İÇİN TÜRKÇE ÖĞRETMEN İHTİYACI KAPATILMIŞ OLUR.

  2. egemenler başka iktidarlarıca kendi çocuklarını böyle bir mülakatla geleceğine karar verilse ekmekleri sendikaya girdi çıktı diye ellerinden alınsa o duygu nasıl acaba

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM