Bakan İsmet Yılmaz; öğretmenlere her 4 yılda bir bilgisayar dağıtılacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz öğretmenlere bilgisayar dağıtılacağını açıkladı.

Bakan İsmet Yılmaz; öğretmenlere her 4 yılda bir bilgisayar dağıtılacak

Bakan İsmet Yılmaz; öğretmenlere her 4 yılda bir bilgisayar dağıtılacak

İnternet kavramını “bilgi otoyolu” olarak adlandırdıklarını belirten Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, öğrencilerin bilgi otoyoluna ulaşmada kolaylık sağlamaları için tablet dağıttıklarını, önümüzdeki süreçte ise klavyeli bilgisayar dağıtacaklarını söyledi. Milli Eğitim Bakanı öğretmenler için de her 4 yılda bir bilgisayar dağıtımı gerçekleştireceklerini ifade etti.

KODLAMA DERSİ VE BİLGİSAYAR DAĞITIMI

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AA Editör Masasının konuğu oldu. Bakan Yılmaz burada seçim süreci ile ilgili açıklamalarda da bulunurken basın mensuplarının sorularını yanıtlandırdı. Kodlama dersi, tablet ve bilgisayar dağıtımı ile FATİH projesi hakkında gelen soruyu da cevaplandıran Milli Eğitim Bakanı, 5. ve 9. sınıf öğrencilerinden başlamak üzere önümüzdeki yıl öğrencilere bilgisayar dağıtacaklarını ve öğrencilere dağıttıkları bu bilgisayarları geri almayacaklarını ifade etti. Milli Eğitim Bakanı öğretmenlere de her 4 yılda bir bilgisayar dağıtımı yapılacağını açıkladı.

Milli Eğitim Bakanının öğrenci ve öğretmenler için bilgisayar dağıtımı ile ilgili yaptığı açıklama video;

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’a geçtiğimiz haftalarda yapmış olduğu “Kodlama dersinin uygulamasını yapabilmek için önümüzdeki dönem öğrencilere tablet yerine klavyeli bilgisayar dağıtımı yapılacak” açıklaması hatırlatıldı. Bakan İsmet Yılmaz eğitimin kalitesini arttırmak için yaptıkları çalışmalar arasında çocuklara bu imkanları sağlamaya yönelik çalışmalar olduğunu söyledi. En ücra yerlerdeki okullara kadar internet imkanı sağlandığını hatırlatan Bakan İsmet Yılmaz 430 binin üzerinde sınıfa akıllı tahta takıldığını açıkladı.

KLAVYELİ, SIM KARTLI BİLGİSAYARLAR

Kodlama dersi için uygulama yapmanın önemli olduğunun altını çizen Bakan Yılmaz, klavyesi olan 4.5 G SIM kartı takılı bilgisayarların öğrencilere dağıtılacağını ifade etti. Taşınabilir bilgisayarların 5. ve 9. sınıflarda dağıtılmaya başlanacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı, öğrenciye verilecek bilgisayarın süresinin 4 yıl olduğunu, 4 yılın sonunda da bilgisayarın öğrenciden alınmayacağını belirtti. Öğretmenlere de her dört yılda bir yeni bilgisayar vereceğiz ifadesini kullanan Bakan İsmet Yılmaz dört yıl sonra mevcut bilgisayar teknolojisinin geride kalacağını belirtti. Öğrenci ve öğretmenlere bilgisayar dağıtımı ile ilgili çalışmaların sürdüğünü söyleyen Milli Eğitim Bakanı mevzuat ve yönetmelik eksikliklerinin giderildiğini açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM