Bakan Yardımcısı, Milletvekili, Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan okul müdürü oluyor

Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürlüğüne kariyeri üst düzey bürokratik görevlerle dolu olan ve halen İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Aşkın Asan getiriliyor.

Bakan Yardımcısı, Milletvekili, Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan okul müdürü oluyor

Bakan Yardımcısı, Milletvekili, Rektör Prof. Dr. Aşkın Asan okul müdürü oluyor

23. döneminde AK Parti Ankara Milletvekili Prof. Dr. Aşkın Asan imam hatip lisesine okul müdürü oluyor. Akdeniz Parlamenterler Birliği Uluslararası Komisyonu Başkanı olarak da görev yapmış olan Asan, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığında Bakan Yardımcısı, Avrasya Üniversitesinde Rektör olarak da görev yapmıştı.

CUMHURBAŞKANI 2 YIL ÖNCE SÖYLEMİŞTİ

ogretmenlericin.com olarak takipçilerimiz hatırlarlar, liselere okul müdürü görevlendirmelerinde Doçent ve Profesör unvanlı akademisyenlerin görev alacağını belirtmiştik. Ayrıca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2015 yılında yapılan bir açıklamada profesörlerimiz, doçentlerimiz, yardımcı doçentlerimiz imam hatip okullarında müdür olsunlar ifadesini kullanmış, YÖK eski Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç’in Galatasaray Lisesine müdür olmasından sonra yaptığı bu açıklamada Profesörlerimiz imam hatip okullarına müdür olurum, ben varım, doktorasını yapmış hocalarımız çıksın ‘Ben imam-hatip okullarında yöneticilik yapmaya varım.’ desin. İşte reform budur ifadelerini kullanmıştı.

İMAM HATİP LİSESİNE ÜST DÜZEY OKUL MÜDÜRÜ

Yeni Şafak’ın haberine göre Tenzile Erdoğan Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi okul müdürlüğüne Prof. Dr. Aşkın Asan getiriliyor. 2015 yılında açılışı yapılan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın annesi Tenzile Erdoğan’ın ismini taşıyan okulun müdürlüğüne üst düzey bir bürokrat ve akademisyen geliyor. Prof. Dr. Aşkın Asan’ın önümüzdeki günlerde okul müdürü olarak göreve başlayacağı belirtildi.

PROF. DR. AŞKIN ASAN ÖZGEÇMİŞİ

Prof. Dr. Aşkın Asan kimdir? 1989 yılında Riyad Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde İslami İlimler bölümünü tamamlayan Asan, Teksas Teknoloji Üniversitesi’nde Eğitim Teknolojileri bölümünde yüksek lisansını 1992 yılında tamamladı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde 1996 yılında doktora unvanını alan Asan Birleşik Arap Emirlikleri Ajman Üniversitesi Eğitim Teknolojileri Bölümünde Doçentlik unvanı aldı. Umman Sultan Kabus Üniversitesi Yapısal Teknolojiler ve Öğrenim Teknolojileri bölümünde görev yapan Asan, 2014 yılında Psikoloji bölümünde Profesörlük unvanı aldıktan sonra Avrasya Üniversitesi rektör olarak atandı.

DEVAMI GELECEK

Öğretmenlerİçin.com olarak Prof. Dr. Aşkın Asan ile başlayacak olan okul müdürü görevlendirmelerinin devam edeceğini düşünüyoruz. Akademik olarak başarı elde etmiş ve eğitimin içerisinden gelen kişilerin eğitime katkı sağlamasını ve öğretmenler için de güzel projelere imza atmalarını umuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM