Bakan Ziya Selçuk kendisine mektup yazan öğretmenlerle buluştu

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Ağrı’nın Tutak ilçesinde öğretmenlerle bir araya geldi. Bakan Selçuk öğretmenlerden gelen mektupları odasında dolapta sakladığını ifade etti.

Bakan Ziya Selçuk kendisine mektup yazan öğretmenlerle buluştu

Bakan Ziya Selçuk kendisine mektup yazan öğretmenlerle buluştu

Kars’ta bir program için bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk buradaki programından sonra Ağrı’nın Tutak ilçesine geçti. Tutak’ta görev yapan öğretmenlerin kendisine mektup yazması sonucu ilk fırsatta Tutak’a gelmeyi planlarına eklediğini açıklayan Bakan Selçuk öğretmenlerle bir araya gelmenin mutluluğunu paylaştı.

ÖĞRETMENLERDEN GELEN MEKTUPLAR

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisine mektupla ulaşan Ağrı Tutak´taki öğretmenlere, “Bizim size ihtiyacımız var, çünkü sizin burada olmanız bize güven veriyor. Sizlerin varlığı olmadan, sizin omuz vermeniz söz konusu değilse bizim Ankara´dan çok fazla şey yapmamız mümkün değil.” ifadeleri ile seslendi. Öğretmenlerle Tutak Öğretmenevinde bir araya gelen Selçuk, ilçedeki öğretmenlerden çok sayıda davet mektubu aldığını, mektupların hepsini teker teker incelemeye çalıştığını ve daha sonra “Tutak´ı unutmamak için” mektupları oturduğu koltuğun arkasındaki dolaba yerleştirdiğini aktardı. Selçuk, mektupları hala o dolapta sakladığını söyledi.

EĞİTİM ÜLKE VE MİLLET İÇİN ÖDEVDİR

Öğretmenlerin mektubunda samimiyetlerini içtenlikle hissettiğini dile getiren Selçuk, “Bu samimiyete icabet etmemek mümkün olmazdı ve bulabildiğim ilk vakitte Tutak´a, Ağrı´ya geldim.” dedi. Selçuk, “Burası bizim için illerden bir il değil, burası bizim için duygudaşlığımızın, yoldaşlığımızın, arkadaşlığımızın, vatanımızın kapısı bacası, bir şekilde bizim burası güvenlik noktamız.” açıklamalarında bulundu. Tutak´taki kodlamayla ilgili çalışmalara değinen Selçuk, “İnanın Türkiye´de birçok çalışma gördüm ve çok çok iyi düzeyde bir çalışma bu. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bizim bu vesileyle 2023 Vizyonu bağlamında yapmak istediğimiz şeyleri siz burada zaten yapıyorsunuz. O sebeple umudum bir kat daha arttı sayenizde. Burada 2023 Vizyonu çerçevesinde bunun aslında bir ülke ödevi olduğunu, bir millet, devlet meselesi olduğunu tekrar söylemeye çalışıyorum, çünkü bu bir şahıs meselesi değil. Eğitim bir ülke ödevidir, millet ödevidir.” değerlendirmesinde bulundu. Vizyon Belgesi´ni “sıfırdan başlanıyor” gibi algılamamak gerektiğine işaret eden Selçuk, belgenin daha önce ortaya konmuş çok büyük emeklere katkı sağlama anlamına geleceğini vurguladı. Kapı kapı, ilçe ilçe dolaşarak öğretmenlerle temas etmeyi önemsediğini dile getiren Selçuk, “Sizlerin heyecanı olmazsa biz hiçbir şey yapamayız Ankara´dan.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM