Bakan Ziya Selçuk; taşımalı eğitim sorunları beni rahatsız ediyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk katıldığı televizyon programında taşımalı eğitimden kaynaklı sorunlardan rahatsız olduğunu dile getirdi.

Bakan Ziya Selçuk; taşımalı eğitim sorunları beni rahatsız ediyor

Bakan Ziya Selçuk; taşımalı eğitim sorunları beni rahatsız ediyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk 4.11.2018 Pazar günü TVNET televizyon kanalında Türk Kahvesi programında Ayşe Böhürler’in konuğu oldu. Bakan Ziya Selçuk burada önemli açıklamalara bulunurken taşımalı eğitim ve köy okullarına değindi.

BAKAN SELÇUK’UN OKULA BAŞLAMASI

İlkokula başlaması ve ilkokul süreci hakkında anılarını paylaşan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ilk okula 5 yaşında köyde başladığını söyledi. Bütün ailesinin Ankara’ya taşındığını kendisinin ise Babaannesinin yanında köyde kaldığını ifade eden Bakan Selçuk 5 yıl 2 aylıkken ilkokul birinci sınıfa başladığını belirtti. Okula 17 gün devam edebildiğini açıklayan Bakan Selçuk sonrasında ise okula devam etmediğini, ilkokul 2.sınıfta ise Ankara şehir merkezinde okula devam ettiğini ifade etti.

TAŞIMALI EĞİTİM YERİNE KÖY OKULLARI

Sunucu tarafından Bakan Selçuk’a “Köy okullarına yönelik bir hassasiyetiniz var mı?” sorusu soruldu. Bakan Ziya Selçuk “köy okulları bir hayat sahnesidir” dedi.

Bakan Selçuk’un açıklaması video;

Taşımalı eğitimle ilgili meseleler beni rahatsız ediyor” açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk bu konuda tedbir alınması gerektiğini vurguladı.

TAŞIMALI EĞİTİMİN DURUMU

ogretmenlericin.com olarak Sayın Bakan Selçuk’un taşımalı eğitim yerine köy okullarına sıcak baktığı yorumunu yapabiliriz. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un kafasında olan düşüncelerden birisinin de köylerdeki okulların durumlarını güncellemek ve iyi hale getirmek sonrasında ise taşımalı eğitimi minimuma indirmek olarak düşünmek mümkün olabilir.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un eğitim hayatı video;

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM