Balıkesir’de Yarış ortaokulu kantin ihalesinde rekor kırıldı; 325.860 TL

Okul kantin ihalelerinde görülmemiş bir rakam Balıkesir’de yaşandı. Balıkesir’in Bahçelievler mahallesinde bir ortaokulda kantin ihalesi şaşırttı.

Balıkesir’de Yarış ortaokulu kantin ihalesinde rekor kırıldı; 325.860 TL

Balıkesir’de Yarış ortaokulu kantin ihalesinde rekor kırıldı; 325.860 TL

Gelir düzeyi yüksek ailelerin çocuklarının öğrenim gördüğü Yarış Ortaokulda kantin ihalesi çok yüksek bir rakamla tamamlandı. 325 bin liralık kantin ihalesi Türkiye’de en yüksek devlet okulu kantin ihaleleri arasına girdi. En yüksek kantin ihalesi olduğu söylenen Yarış Ortaokulu kantin ihalesi tüm gözleri buraya çevirdi.

325 BİN LİRALIK KANTİN İHALESİ

Okullarda yaşanan otopark ihalelerine, yemek ihalelerine, taşıma ihalelerine yüksek rakamlar verilmesine alışığız ancak bir kantin için bu kadar büyük bir rakam verilmesine MEB personel camiası olarak alışkın olduğumuz söylenemez. ogretmenlericin.com olarak öğrendiğimiz bilgilere göre bu okulun geçen yılki kantin ihalesi 80 bin lira bile değildi. geçen yıl 77 bin liraya ihale edilen Balıkesir Yarış Ortaokulu kantin ihalesi bu sene 325 bin 860 liraya ihale edildi. Bir yıl içerisinde 4 katından fazla yüksek bir rakama ihale edilirken rakamın bu kadar yüksek olmasında geçen sene elde edilen gelir gösteriliyor.

Okul geliri için kantinden gelen bu kaynak büyük öneme sahipken, gözler 2017-2018 eğitim öğretim yılında kantinde satılacak ürünlerin fiyatlarına çevrildi. Bu kadar yüksek bir fiyatla alınan ihaleden sonra kantinde ürünlerin öğrencilere ne kadar zamlı satılacağı düşündürmeye başladı.

“EVET” TARTIŞMASI YAŞANMIŞTI

Öğretmenler İçin olarak Yarış Ortaokulunun geçtiğimiz aylarda basına yansıyan Evet tartışmalarını hatırlatalım. Referandum öncesinde Başbakan Binali Yıldırım’ın katılacağı 11 Mart 2017 tarihinde yapılacak miting öncesinde Yarış Ortaokulu önüne asılan afiş tepkilere neden olmuş, tartışma yaratmıştı.

Yarış Ortaokulu

Afişin asılmasından sonra CHP Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm ve CHP Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın tarafından yapılan açıklamalar sonrasında afiş kaldırılmıştı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Esas itibariyle ihaleyi yapan komisyon üyelerini sorgulamak gerekeir ihaleden önce bu okulun mevcudu kaç bir öğrenci kantinden ne kadar alış veriş yapıyor iddia ediyorum o okulun aile birliği üyelerinin öğrencileri belkide kabrine hiç ugramiyorlardir adam veriyor diye komisyon üyeleri bey.ek zorunda değil istanbul da bağdat caddesinde bile böyle kira yoktur allah ıslah etsin

  2. bakanlık kantinlerde çoğu ürünü yasakladı. kantinlerde satılacak ürün çok azaldı. buna rağmen nasıl bu kadar yüksek fiyat verebiliyorlar ihalelere ? gerçekten kazanabiliyorlar mı yoksa bu işin içinde başka iş mi var

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM