Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir görevden alındı

Milli Eğitim Bakanlığında il milli eğitim müdürlerinde değişim sürüyor. Son görevden alınanlardan birisi de Bartın İl Milli Eğitim Müdürü oldu.

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir görevden alındı

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir görevden alındı

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz döneminde hakkında tartışılan iddialar ortaya çıkan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in görevden alındığı öğrenildi. Dönemin Bakanı İsmet Yılmaz konuk olduğu televizyon programında Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’i kastederek “gerekli soruşturma başlatıldı” demişti.

YAŞAR DEMİR GÖREVDEN ALINDI

Göreve geldikten sonra basında iddialar ile yer alan İl Milli Eğitim Müdürlerini görevden almaya başlayan Bakan Ziya Selçuk İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’yi de görevden almıştı. Son görevden alınan Milli Eğitim Müdürlerinden birisi de Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir oldu. Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir yaklaşık beş yıldır Bartın’da görev yapıyordu.

Bartın İl MEM Yaşar Demir
Yaşar Demir

Yaşar Demir’in görevden alınması ile birlikte eski görev yeri olan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine dönmesi bekleniyor.

Milli Eğitim Bakanının 29.03.2018 tarihinde Bartın Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında yaptığı açıklama video;

ENSAR VAKFI YÖNETİMİNDE YER ALDI

Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir kimdir? Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir’in özgeçmiş bilgileri;

Nevşehir, Derinkuyu-Kuyulutatlar köyünde doğdu.  İlkokulu köyünde, Ortaokul ve Liseyi Niğde İmam-Hatip Lisesinde okudu. İstanbul Ortaköy Eğitim Enstitüsü (1979) ve Konya Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği bölümünü bitirdi. Yurdun çeşitli yerlerinde öğretmenlik ve müdürlük yaptı. 1998 yılında Bakanlığımızın yaptığı yöneticilik sınavını kazanarak yönetici oldu. 2004 yılında İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici atama mülakat komisyonunda okul müdürü olarak görev yaptı. İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcılığı yaptı. 6 yıldır Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yaparken Eğitim uzmanlığı kadrosundan Bartın’a İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı. Evli ve 4 çocuk babasıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM