Başak Demirtaş Kaçtı Mı?

Başak Demirtaş Kaçtı Mı? Geçtiğimiz günlerin en çok konuşulanlarından birisi de Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oldu. Hakkında çıkan “Bankamatik Memuru” haberlerinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapmıştı. Öğretmenler İçin olarak bunu sizle paylaşmıştık: “Selahattin Demirtaş’ın karısı Başak Demirtaş hakkında “Bankamatik Memuru” haberlerinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı yazılı açıklama yaptı. Diyarbakır, Sur Yeşilli Ortaokulu’nda görev yapan […]

Başak Demirtaş Kaçtı Mı?

Başak Demirtaş Kaçtı Mı? Geçtiğimiz günlerin en çok konuşulanlarından birisi de Selahattin Demirtaş’ın eşi Başak Demirtaş oldu. Hakkında çıkan “Bankamatik Memuru” haberlerinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı açıklama yapmıştı.

Öğretmenler İçin olarak bunu sizle paylaşmıştık:

“Selahattin Demirtaş’ın karısı Başak Demirtaş hakkında “Bankamatik Memuru” haberlerinden sonra Milli Eğitim Bakanlığı yazılı açıklama yaptı. Diyarbakır, Sur Yeşilli Ortaokulu’nda görev yapan Başak Demirtaş’ın şimdiye kadar 774 gün rapor kullandığı bakanlık tarafından açıklandı.

İşte resmi açıklama;

Basın Açıklaması

“DEMİRTAŞ’IN KARISI bankamatik memuru” başlığıyla yazılı ve görsel medyada yer alan haberlere konu olan öğretmen B.D.,  657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde, 2004 yılından itibaren 112 günü 2015-2016 eğitim – öğretim yılına ait olmak üzere toplam 774 gün hastalık raporuna bağlı hastalık izni kullanmıştır. Bütün öğretmenlerin hastalığa bağlı aldıkları raporlarda olduğu gibi B.D’ye ait raporlar da anılan mevzuat hükümleri çerçevesinde yetkili idarî birimler tarafından incelenerek izne dönüştürülmüştür.

Öğretmenler İçin”

Başak Demirtaş Kaçtı Mı?
Başak Demirtaş Kaçtı Mı?

 

Bugün haber sitelerinde yer alan bir haber ise Başak Demirtaş’ın sosyal paylaşım sitesi hesaplarından birisini kapattığı yönünde.

774 gün resmi rapor kullanan (resmi diyoruz MEB öyle açıkladı. Bizce resmi olmayan izinler, idare edilen durumlar varsa incelenmelidir.) Başak Demirtaş “baskılardan korktu mu” yoksa “çareyi kaçmakla mı buldu” yorumları şimdiden “Bankamatik Memuru“nu aratmayacak duruma geldi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM