Başbakan Binali Yıldırım; sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatında iki kriter çok önemli

Sözleşmeli öğretmen mülakatında sorulan sorular siyasilerin gündeminde. Sözleşmeli öğretmen mülakatı ile ilgili açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım öğretmen alımı kriterinde iki önemli unsura dikkat çekti.

Başbakan Binali Yıldırım; sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatında iki kriter çok önemli

Başbakan Binali Yıldırım; sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatta iki kriter çok önemli

Başbakan Yıldırım sözleşmeli öğretmen sözlü sınavında sorulduğu iddia edilen Reis deyince aklına kim geliyor? Sorusu ile ilgili yorumda bulundu. Binali Yıldırım bu soru ile ilgili ne kadar gerçeklik payı olup olmadığının bilinmediğini vurgularken bu konuda şüphelerin mevcut olduğunu ifade etti.

2 ÖNEMLİ KRİTER

Yıldırım, sözleşmeli öğretmen mülakatında, yapılan imtihanlarda iki kritere hassasiyet ile yaklaştıklarını belirtirken, FETÖ terör örgütü ve PKK terör örgütü ile ilişkili olmadığı sürece vatanına milletine bağlı bayrağına sadık bütün öğretmenlere kapılarının açık olduğunu yurdunu seven tüm personelin MEB bünyesine görev almasının mümkün olduğunu vurguladı.

MÜLAKAT SORULARI

Geçtiğimiz günlerde sonuçlanan sözleşmeli öğretmen mülakatı sonrasında adaylara sorulan sorular kamudan haber gündeminde üst sıralarda yerini almış ve sözleşmeli öğretmen komisyonunda sorulduğu belirtilen sorular TBMM’ye kadar taşınmıştı. Konu ile ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz ve Müsteşar Yusuf Tekin komisyon üyeleri ve MEB’in zan altında bırakıldığını belirterek haksızlık yapıldığının altını çizmişlerdi.

Sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatı örnek soruları olarak basında yer alan soruların MEB personeli için hazırlanan mülakat soru havuzunda yer almadığı yetkililer tarafından belirtilirken sözlü mülakatın doğası gereği düşük veya yüksek not almanın normal olduğu açıklanmıştı.

Öğretmenler İçin.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

  1. Allah dan korkun.Kızım ne pkk lı nede fetö cü.Alanında sınavlarda % 2 lik dilimde.Sıralaması sınav sonuçlarına göre 200 lerde. Mülakatda alttan şişirmelerle ilk 500 e giremedi. Ben 30 yıllık öğretmenim. çocuğuma bu adaletli
    liyakat ölçümünü izah edemedim.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM