Bayan Öğretmen Kız Öğrenciyi Taciz Etti, İntihara Kalkıştı

Bayan Öğretmen Kız Öğrenciyi Taciz Etti, İntihara Kalkıştı Ankara’nın Çankaya İlçesi’ndeki bir okulda matematik öğretmeni olarak çalışan bayan öğretmen H.K.Y.’nin, 14 yaşındaki kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu sebebiyle 45 yıla kadar hapis cezası istendi. Bayan matematik öğretmeninin öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı. Öğrencinin annesi kızının cep telefonunu kontrol etmesiyle ortaya çıktı. Annenin cep telefonunu kontrol etmesiyle kızının […]

Bayan Öğretmen Kız Öğrenciyi Taciz Etti, İntihara Kalkıştı

Bayan Öğretmen Kız Öğrenciyi Taciz Etti, İntihara Kalkıştı

Ankara’nın Çankaya İlçesi’ndeki bir okulda matematik öğretmeni olarak çalışan bayan öğretmen H.K.Y.’nin, 14 yaşındaki kız öğrencisine cinsel istismarda bulunduğu sebebiyle 45 yıla kadar hapis cezası istendi.

Bayan matematik öğretmeninin öğrencisine cinsel tacizde bulunduğu ortaya çıktı. Öğrencinin annesi kızının cep telefonunu kontrol etmesiyle ortaya çıktı. Annenin cep telefonunu kontrol etmesiyle kızının cep telefonunda öğretmen H.K.Y.’nin çıplak halde çekilmiş fotoğraf ve videoları ortaya çıktı. Kızına gönderilen bu resimleri ve videoları bulan anne savcılığa şikayette bulundu.

Annenin şikayeti üzerine soruşturma başlatan Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, psikolog eşliğinde genç kızın ifadesine başvurdu. İfadesinde öğretmeniyle samimi bir ilişki yaşadıklarını belirten kız öğrenci ve kendi isteğiyle öğretmenin evinde kaldığını belirtti. Matematik öğretmeni H.K.Y.’den şikayetçi olmadı. Kız öğrencinin yaşının 15 yaşından küçük olması nedeniyle ve annesinin şikayetiyle soruşturma devam etti. Matematik öğretmeni H.K.Y.’nin taciz olayı ortaya çıktıktan sonra intihar girişiminde bulunduğu ve Ankara Üniversitesi Ruh Sağlığı Hastanesi’nde kapalı koğuşa yatırıldığı belirtildi.

‘ÖĞRENCİMLE İLİŞKİYE GİRMEDİK’

Soruşturma kapsamında savcılık tarafından ifadesi alınan bayan öğretmen H.K.Y. öğrencisi ile cinsel bir yakınlaşma olmadığını öğrenciye video ve resimleri öğrencinin istemesi üzerine gönderdiğini, öğrenci ile cinsel ilişki yaşamadığını belirtti. Bayan öğretmenin ifadesine karşılık Savcılık iddianamesinde “H.K.Y.’nin aynı okulda eğitim gören kız öğrencisi ile cinsel ilişki yaşamaya başladığı, birlikte gittikleri bir AVM’nin tuvalet ve otoparkında aracın içinde sarılarak öptüğü, cinsel istismarda bulunup oral seks yaptırdığı” yer aldığı ileri sürüldü.

Öğrenci kendi rızası ile evine gitmiş olsa da 15 yaşından küçük olması sebebiyle cinsel istismara uğradığı süre boyunca öğretmeni H.K.Y. tarafından “hürriyetinden yoksun bırakıldığı” vurgulanan iddianamede, H.K.Y.’nin psikolojik tedavi görmesi nedeniyle tutuklamaya sevk edilmediği belirtildi. Matematik öğretmeni H.K.Y’nin, “kişiyi hürriyetinden yoksun bırakmak, çocuğun cinsel istismarı ve çocuğu müstehcen yayınları seyretmeye teşvik” suçlarından 45 yıla kadar hapis istemiyle cezalandırılması istendi.

 

Odatv

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM