Bedelli askerlik yapacak öğretmenler Şubat ve yaz tatilinde askere alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından bedelli askerlik müracaatında bulunan öğretmenler için açıklama geldi. Bakanlık askerlik eğitimlerinin ara tatilde ve yaz tatilinde yapılacağını belirtti.

Bedelli askerlik yapacak öğretmenler Şubat ve yaz tatilinde askere alınacak

Bedelli askerlik yapacak öğretmenler Şubat ve yaz tatilinde askere alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğünün 10/09/2018 tarihli ve 15921336 sayılı “Bedelli Askerlik için müracaat eden Öğretmenler” konulu resmi yazı tüm eğitim kurumlarına gönderilirken resmi yazı ekinde yer alan çizelgenin doldurularak gönderilmesi istendi.

BEDELLİ ASKERLİK TATİLDE YAPILACAK

Şu ana kadar en çok talebin olduğu bedelli askerlik için müracaatlar devam ederken bedelli askerlik yapacak kamu personelleri içerisinde öğretmenler de yer almaktadır. 21 günlük bedelli askerlik temel eğitiminin eğitim öğretim yılı içerisinde yapılmaması ile ilgili gelen talepler üzerine MEB konuyla ilgili bir açıklama yaptı.

İlgili resmi yazı;

Bedelli askerlik yapacak öğretmenler için resmi yazı
Bedelli askerlik yapacak öğretmenler

21 GÜNLÜK TEMEL EĞİTİM SÜRESİ

Bakanlık tarafından kurumlara gönderilen resmi yazıda “03.08.2018 tarihli ve 30498 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 7146 sayılı Kanunun 2 nci maddesiyle 1111 sayılı Kanuna eklenen geçici 55 inci madde gereğince henüz fiili askerlik hizmetine başlamamış ve 01 Ocak 1994 tarihinden önce doğan yükümlüler istekleri halinde üç ay içerisinde askerlik şubelerine başvurup bedelini ödemeleri ve 21 gün temel askerlik eğitimini yerine getirmeleri şartıyla askerlik hizmetini yerine getirmiş sayılacaktır.” hatırlatması yapılırken eğitim-öğretim hizmetlerinin aksatılmadan yürütülmesi açısından öğretmenlerin 21 günlük bedelli eğitimlerini sömestri veya yaz tatilinde yerine getirmeleri bakımından eğitim kurumlarında görev yapan ve henüz askere alınmamış bedelli askerlik için başvuru yapan veya başvuracak durumda olan öğretmenlerin bilgileri istendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim