Binlerce Memur ve Öğretmen İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Binlerce Memur ve Öğretmen İçin Tehlike Çanları Çalıyor 2010 KPSS kopya iddialarıyla gündeme gelmişti. Savcılık tarafından 2010 KPSS ile ilgili önemli bilgi ve kanıtların mahkemeye sunulduğu belirtildi. Mahkemeden iptal kararı çıkarsa 2010 KPSS ile atanan, göreve başlayan on binlerce memur ve öğretmenin memuriyeti tehlikeye girecek. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturmayı yürütüyor. Kanıtlar arasında YÖK Denetleme Kurulu raporu […]

Binlerce Memur ve Öğretmen İçin Tehlike Çanları Çalıyor

Binlerce Memur ve Öğretmen İçin Tehlike Çanları Çalıyor

2010 KPSS kopya iddialarıyla gündeme gelmişti. Savcılık tarafından 2010 KPSS ile ilgili önemli bilgi ve kanıtların mahkemeye sunulduğu belirtildi. Mahkemeden iptal kararı çıkarsa 2010 KPSS ile atanan, göreve başlayan on binlerce memur ve öğretmenin memuriyeti tehlikeye girecek.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı adli soruşturmayı yürütüyor. Kanıtlar arasında YÖK Denetleme Kurulu raporu da bulunmakta olup Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu kanıtları “genel kültür ve genel yetenek sınavlarının iptali istemini” değerlendiren Bölge İdare Mahkemesi’ne gönderdi.

2010 KPSS kopya çekilmesi ile ilgili ididanamede  mahkemeye sunulan TÜBİTAK raporunda, KPSS sorularının bir şüphelinin bilgisayarında silinen hard diskte, sınavdan önce bulunduğu açıklandı.

İTİRAFÇI İFADE VERDİ, İTİRAFI DELİL OLDU

Polise teslim olan soruşturmanın kilit isimlerinden A.S. ile itirafçı iki şüphelinin ifadeleri de mahkemeye delil olarak sunuldu.

İdare Mahkemesi 2010 KPSS’nin iptali yönünde karar verirse sınav güvenilirliği ortadan kalktığı için onbinlerce memurun ve öğretmenin memuriyeti düşürülebilecek.

EĞİTİM BİLİMLERİ SINAVI TEKRARLANDI

2010 KPSS’de sorularının sızdırıldığı tespit edilmiş, bunun üzerine, eğitim bilimleri sınavı iptal edilerek tekrar sınav yapılmıştı.

Eğitim Bilimleri sınavı iptal edilmesine rağmen genel kültür ve genel yetenek sınavları için herhangi bir usulsüzlük olmadığı gerekçesiyle bu sınavlar iptal edilmemişti.

Genel kültür ve genel yetenek sınavları iptal edilmeyince 2010 KPSS’ye giren ve mağdur olduklarını bildiren bazı adaylar bu iki sınavın da iptali istemi ile Bölge İdare Mahkemesi’ne dava açmıştı.

Ntv

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM