‘Biz Bize Yeteriz’ Projesi Takdire Şayan

‘Biz Bize Yeteriz’ Projesi Takdire Şayan ‘Biz Bize Yeteriz’ adlı proje Denizli’deki Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu öğretmenleri ve Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan bir proje. Proje kısa sürede büyük beğeni topladı. Öğretmenler İçin olarak bu projeyi sizlerle paylaşmak istedik. ‘Biz Bize Yeteriz’ adlı proje kapsamında Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu yanında yaptırılan  standa öğrenciler ve vatandaşlar kıyafet ve […]

‘Biz Bize Yeteriz’ Projesi Takdire Şayan

‘Biz Bize Yeteriz’ Projesi Takdire Şayan

Biz Bize Yeteriz’ adlı proje Denizli’deki Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu öğretmenleri ve Okul Aile Birliği tarafından hazırlanan bir proje. Proje kısa sürede büyük beğeni topladı. Öğretmenler İçin olarak bu projeyi sizlerle paylaşmak istedik.

Biz Bize Yeteriz’ adlı proje kapsamında Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu yanında yaptırılan  standa öğrenciler ve vatandaşlar kıyafet ve yiyecek bırakıyor. İhtiyaç sahibi olan aile ya da kişiler ise neye ihtiyacı varsa, stant içerisindeki askıdan alıyor. Projeye destek verenler sadece öğretmenler ya da Okul Aile Birliği değil, projeye şu anda bir fırın ve market destek veriyor. Fırın ve market her gün standa ekmek ve yiyeceklerin bulunduğu poşet bırakıyor. Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu minik öğrencileri de evde giymedikleri yeni kıyafetleri askıya asıyor. Lütfen bu noktaya dikkat edelim. Öğretmenler İçin olarak bizim dikkatimizi çekti. Eski kıyafet değil, kullanılmayan, giyilmeyen yeni kıyafet bırakılıyor. Bazı yardımlarda eski kullanılmayan sözde yardım malzemeleri burada yok. Öğrenciler sadece kıyafet desteği ile yetinmiyorlar harçlıklarından arttırdıkları paralar ile yiyecek alıyorlar, bu sayede sosyal yardımlaşmayı öğrenmiş oluyorlar.

“ÖĞRENCİLERE YARDIMLAŞMA VE PAYLAŞMA ÖĞRETİLİYOR”

Projeyi başlatan okul Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu Okul Aile Birliği Başkanı Ertuğrul Gümüş, projede asıl amaçlarının öğrencilere değerler eğitimi vermek ve ihtiyaç sahibi insanlara ulaşmak olduğunu vurguladı. Gümüş; “Biz bu projenin sadece okulda kalmasını istemedik. Bunu tüm Denizli’ye duyurmak istiyoruz. İnsanlarımızın ihtiyaç fazlası eşyalarını getirmesini bekliyoruz. Bu yeni kıyafetler de olabilir, eski kıyafetler de olabilir. Burada askıya koyulacak yardımlar ihtiyaç sahipleri tarafından alınacak. Askıya ekmek, gıda, kıyafet koyarak ihtiyaç sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılamasını sağlayacağız. Velilerimiz ve halkımızdan gelen kıyafetleri de biz seçerek düzgün olanlarını askıya bırakıyoruz. İnsanlarımız da buradan ihtiyaçlarını alıyor. Çocuklarımıza fiziki eğitim veriliyor ancak değerler eğitimi verilmiyor. Çocuklar eskisi gibi yardımlaşma ve paylaşmayı bilmiyor. Biz yeniden bu değerleri ön plana çıkarmak istiyoruz” dedi.

Öğretmenler İçin olarak tebrik ederiz. Bu örnek projelerin yayılması temennisiyle. Sadettin Kıbrıslıoğlu İlkokulu öğretmenlerine ve okul aile birliğine teşekkür ederiz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM