Bu sene küresel öğretmen ödülü Selçuk Yusuf Arslan’ın oldu

Ankara Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Selçuk Yusuf Arslan 2018 yılı Küresel Öğretmen Ödülü aldı.

Bu sene küresel öğretmen ödülü Selçuk Yusuf Arslan’ın oldu

Bu sene küresel öğretmen ödülü Selçuk Yusuf Arslan’ın oldu

Ankara Altındağ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Bilişim Teknolojileri Öğretmeni olarak görev yapan ve son yıllarda birçok ödül alan başarılı Öğretmen Selçuk Yusuf Arslan bu sene küresel öğretmen ödülüne de layık görüldü. ogretmenlericin.com olarak öğretmenimizi tebrik eder, başarılı çalışmalarının devamını dileriz.

Yılın öğretmeni ödülü Yusuf Arslan'ın oldu
Yılın öğretmeni ödülü

KÜRESEL ÖĞRETMEN ÖDÜLÜ SELÇUK ÖĞRETMENİN

AKS Education merkezi tarafından düzenlenen ve 54 bin eğitimcinin yer aldığı küresel öğretmen ödülü 2018 yılında Selçuk öğretmenin oldu. Hindistan’da ve bir çok ülkede temsilcilikleri olan eğitim merkezi dünya çapında altı binden fazla eğitim kurumuna danışmanlık yapıyor. Kuruluş 2016 yılından itibaren Hindistan’da okul yöneticilerine ve öğretmenlere yönelik ödül programı düzenlemekte iken kuruluşun ödül programı 2018 yılı itibari ile tüm dünya öğretmenlerine açıldı. İlk dünya çapında ödül ise Türk öğretmen Selçuk Yusuf Arslan’ın oldu.

Selçuk Yusuf Arslan;

 

Bilgisayar öğretmeni Selçuk Yusuf Arslan
Selçuk Yusuf Arslan

ÖĞRETMENLERİN DE MOTİVASYONA İHTİYACI VAR

Küresel öğretmen ödülü alan ve konuyla ilgili açıklama yapan Selçuk Yusuf Arslan konuşmasında “Bir öğretmen olarak yaptığınız çalışmaların uluslararası platformda değer görmesi gerçekten gurur verici. Geçtiğimiz hafta Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de düzenlenen görkemli ödül törenine katıldım ve küresel öğretmen ödülünü aldım. Aynı zamanda Öğretmen ve Çoklu Yetkinlik konulu bir panelde de konuşmacı oldum. Hikayem Hindistanlı öğretmenler tarafından çok beğenildi. Geçtiğimiz yıllarda Türk öğretmenler uluslararası yarışmalarda önemli başarılar elde etmeye başladı. Ben de gerek bu ödülle gerekse kazandığım diğer uluslararası ödüllerle ülkeme katkı sağladığım için çok mutluyum. Öğretmen olarak nasıl öğrencilerimizi motive etme görevimiz varsa biz öğretmenlerin de motivasyona ihtiyacı var. Bu anlamda bu ödül yeni çalışmalarım için ilham kaynağım olacaktır. ” ifadelerine yer verdi.

Selçuk Yusuf Arslan
Öğretmen Selçuk Yusuf Arslan

ÖDÜLLERİ BULUNUYOR

Başarılı öğretmen Yusuf Arslan Selçuk 2017 yılında Kanada’da düzenlenen Küresel Eğitim Değişimi Konferansında Educator Challenge yarışmasında birincilik ödülü alırken Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen Uzay Farkındalığı yarışmasında ise ikincilik ödülünü almıştı. Öğretmen Selçuk Yusuf Arslan Avrupa Okul Ağı tarafından düzenlenen STEM yarışmasında ikincilik de kazanırken gerek kendisi gerekse de öğrencileri ile birlikte uluslararası bir çok organizasyonda Türkiyeyi temsil etti. Microsoft tarafından Harikalar Yaratan Öğretmen seçilen Arslan’ın başarıları arasında Eğitimde En İyiler tarafından Yılın En Sıra Dışı Öğretmeni ödülleri de bulunmaktadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim