‘Bugün Eteğini Kısaltan Yarın Lisede En Değerli Şeyini Kaybeder’

‘Bugün Eteğini Kısaltan Yarın Lisede En Değerli Şeyini Kaybeder’ Amasya’da geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda Abdussemat Arslan adlı öğretmenin derste sarfettiği “Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder” sözlerine görev yeri değişikliği cezası geldi. Abdussemat Arslan isimli öğretmenin kadrosunun olduğu okul olan Amasya Mehmet Paşa Ortaokulu’ndan alınarak Merzifon ilçesinde bir okulda görevlendirildiği ifade edildi. Öğretmen Abdussemat Arslan’a […]

‘Bugün Eteğini Kısaltan Yarın Lisede En Değerli Şeyini Kaybeder’

‘Bugün Eteğini Kısaltan Yarın Lisede En Değerli Şeyini Kaybeder’

Amasya’da geçtiğimiz günlerde yaşanan olayda Abdussemat Arslan adlı öğretmenin derste sarfettiği “Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder” sözlerine görev yeri değişikliği cezası geldi.

Abdussemat Arslan isimli öğretmenin kadrosunun olduğu okul olan Amasya Mehmet Paşa Ortaokulu’ndan alınarak Merzifon ilçesinde bir okulda görevlendirildiği ifade edildi.

Öğretmen Abdussemat Arslan’a derste sarfettiği  “Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder” sözlerden dolayı açılan soruşturma sonucunda disiplin yönünden “kınama cezası” idari yönden de “görev yeri değişikliği cezası” verildiği öğrenildi.

ÖĞRETMENİN SÖZLERİ TBMM’DE

CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu Amasya’da Mehmet Paşa Ortaokulu’nda yaşanan bu olayla ilgili konuyu TBMM’ye taşıdı. Tanrıkulu, öğretmen Abdussemat Arslan’ın derste “Bir Sünni, Alevi ile evlenirse yüz kırk kırbaç cezası ile cezalandırılır, çocuk yaparsa ölür”, “Kurtuluş Savaşı’na yardım eden bayanların başı kapalı olduğu için biz bu savaşı kazandık, bugün olsa kazanamayız”, “Bugün eteğini kısaltan yarın lisede en değerli şeyini kaybeder” sözlerinden dolayı öğretmenin soruşturma kapsamında cezalandırılıp cezalandırılmadığını gündeme taşıdı.

MEB ÖĞRETMEN HAKKINDA YANIT VERDİ

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) olayla ilgili cevap verdi. MEB tarafından ilgili personele kınama cezası verildiği ayrıca başka bir okula görevlendirildiği belirtildi. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) cevabında aşağıdaki ifadeler yer aldı;

 “Amasya Valiliği konuya ilişkin olarak; Adı geçen öğretmen hakkında yapılan soruşturma neticesinde, disiplin yönünden ‘Kınama’ cezası ile tecziye edildiği, idari yönden ise görev yaptığı okuldan alınarak Merzifon ilçesindeki bir okulda görevlendirildiği, ayrıca okul müdürünün soruşturma açılmasını engellediği iddialarının ise sübuta ermediği belirtilmektedir” denildi.

Abdussemat Arslan Amasya Soruşturma
Abdussemat Arslan Amasya Soruşturma

Abdussemat Arslan Amasya Soruşturma

 

İçerik GerçekGündem Sitesinden Alınmıştır

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
Amasya meb öğretmen tbmm

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM