Çanakkale programında ilkokul öğrencilerinin resmi tabuta kondu

Çanakkale Savaşı’nın 102. yılı hafta sonu yapılan çeşitli etkinlik ve programlarla anıldı. Savaşta kaybettiğimiz askerlerimizin anıları için düzenlenen birçok etkinlik izleyicileri duygulandırdı. İlkokul, ortaokul, lise kademelerinde düzenlenen Çanakkale Savaşı ve Şehitlerimizi anma etkinliklerinde İstanbul’da bir ilkokulda yapılan etkinlik çok konuşuldu.

Çanakkale programında ilkokul öğrencilerinin resmi tabuta kondu

Çanakkale programında ilkokul öğrencilerinin resmi tabuta kondu

İstanbul Bağcılar’da bulunan Vali Cahit Bayar İlkokulu 2. sınıf öğrencileri tarafından sergilenen gösteri de öğrenci resimlerinin tabutlara asılması tepkilere neden oldu. Çanakkale Savaşı’nın 102. yılı kapsamında hazırlatılan programda öğrenciler ile sahnede tabutlar yer aldı. Tabutların üzerinde öğrenci resimleri konuldu.

Çanakkale savaşının temsili askerler öğrenciler olurken, savaşta şehit düşen askerlerin resmi için öğrenci resimleri kullanıldı. BirGün’den Deniz Sarı’nın haberine göre yapılan bu etkinlik tepkilere neden oldu. Bağcılar Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi’nde düzenlenen programı Vali Cahit Bayar İlkokulu ikinci sınıf öğrencileri hazırladı. Öğrenciler tarafından sergilenen temsilde tabutlarda öğrenci resimlerinin yer alması tartışma konusu oldu.

İlkokul Öğrencileri

Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü 102. Yıl Programı adlı etkinlikte öğrenciler asker kıyafetleri giyerek savaşı canlandırdı. Daha sonrasında ise savaşta şehit olan askerlerimizi temsilen tabutlar ve tabutlar içerisinde öğrenci resimleri yer aldı.

İlkokul 2.sınıf öğrencilerinden kız öğrenciler tabut başında ağıt yakarak canlandırma yaparken, erkek öğrencilerin resimleri de tabutlara asıldı. İlkokulda Çanakkale anma programında tabutlarda öğrenci resimleri kullanılması görüntüleri sosyal medyada da hızla paylaşılırken resimlere tepkiler gelmeye devam ediyor.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM