CHP Milletvekili Ceyhun İrgil; öğretmen ataması yapılmayacak, atama planı yok

Kasım ayı öğretmen ataması, aralık ayı öğretmen ataması veya şubat ayı öğretmen ataması yapılmayacak. CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil Maliye Bakanı ile görüşmesini sosyal medya hesabından paylaştı. İrgil öğretmen atamasının yapılmayacağına dikkat çekti.

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil; öğretmen ataması yapılmayacak, atama planı yok

CHP Milletvekili Ceyhun İrgil; öğretmen ataması yapılmayacak, atama planı yok

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil geçtiğimiz hafta Maliye Bakanı ile görüştüğünü açıkladı. Bakan ile yapılan görüşmede öğretmen atamasının yapılmayacağını öğrendiğini belirten İrgil, hükümetin önümüzdeki aylarda öğretmen ataması yapmasını planlamadıklarını vurguladı. İrgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada atama bekleyen öğretmenlere kötü haber vermiş oldu.

ÖĞRETMENLER TARAFINDAN TAKİP EDİLİYOR

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil atanmış MEB personeli kadar atama bekleyen öğretmen adayları tarafından da takip edilen bir kişi. Eğitimle olan paylaşımları, MEB ile ilgili haberleri ve özellikle atama konusunda bilgilendirmeleri tüm öğretmen ve öğretmen adaylarının dikkatini kendisine çekmiştir. İrgil bu sefer yaptığı açıklamada hükümetin öğretmen atama planının olmadığını belirterek Kasım, Aralık, Ocak, Şubat öğretmen ataması gerçekleşmeyeceğini vurguladı.

İRGİL: UMARIM YANILIYORUMDUR

Ceyhun İrgil sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaya Umarım yanılıyorumdur diye başladı. Maliye Bakanı ile yaptığı görüşmeden detaylar paylaşan Milletvekili, bütçe kısıtlamasından dolayı öğretmen ihtiyacı olmasına rağmen öğretmen atamasının yapılması yönünde bir planlama olmadığına dikkat çekti. Bütçe kısıtlamasından dolayı Maliye Bakanlığı’nın atamalara onay vermediğinin altını çizen İrgil, 15 Kasım 2016 Salı günü MEB bütçesinin plan bütçe komisyonunda görüşüleceğini açıkladı. Bütçeden alınacak kararın önemli olduğunu işaret eden İrgil ilerleyen zamanlarda farklı bir karar alınmazsa yakın zamanda öğretmen atamasının yapılmayacağını belirtti.

ŞUBE MÜDÜRLERİNİN ATANMASI

CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil sosyal medya hesabından yaptığı diğer açıklamada ise davalarını kazanan şube müdürlerinin atamasının MEB tarafından yapılması gerektiğine değindi. Atamaları yapılmayan Milli Eğitim Şube Müdürlerinin mahkemelerinin kazanıldığına dikkat çeken İrgil, mahkeme kararlarına rağmen atamaların yapılmadığına ve aldıkları bilgiye göre de MEB’in atama yapmayacağını belirtti, tepki gösterdi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

4 yorum

  1. İçeriden birisi olarak şöyle söyleyeyim.İhraçlar bittikten sonra ihraç edilen öğretmenlere dava açılıp diplomaları alınacak

    • Ne diyorsun kardes bir canımız kaldı almadılari onu da alsınlar o zaman.ne olur demeyin böyle her saniye şu gözümden yaş eksilmiyor.ne yaptık biz.ne zorlukla okudum.canım annem süt peynir satarak okuttu beni.biz yokluktan geldik.yine de Hamdolsun diyoruz.ancak bn Devletimë güveniyorum bu kadar magdur insanla darbecileri aynı kefeye koymayacaklar.bizim kimsemiz yok Rabbim den baska o en büyük şahittir bu yaşadıklarımıza. Eğer ki Devletimë karşı bilerek birsey yaptıysam Rabbim şu saniye canımı alsın. Ama yok sabrediyoruz elbet her şey duzelecek

  2. Ihrac edilen öğretmenlerin yaklaşık 10.000-15.000 i en yakın khk ile süpriz bir hareketle iade edilecek. Açıkta olan 20.000 öğretmen de 1 ay icinde geri dönecek.Bundan dolayı yakın tarihte atama yok. Şubatta sus payı 10.000 düşünülüyor.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM