‘Çocukların Çamaşırlarını Yıkar Banyo Yaptırırdı’

10 erkek çocuğa ‘cinsel istismarda’ bulunduğu suçundan dolayı mahkeme kararı ile 508 yıl 3 ay hapis cezası alan sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk’ün annesi konuştu.

‘Çocukların Çamaşırlarını Yıkar Banyo Yaptırırdı’

‘Çocukların Çamaşırlarını Yıkar Banyo Yaptırırdı’

Karaman’da yaşanan ve 10 erkek çocuğa ‘cinsel istismarda’ bulunduğu suçundan dolayı mahkeme kararı ile  508 yıl 3 ay hapis cezası alan sınıf öğretmeni Muharrem Büyüktürk’ün annesi konuştu. Öğretmenin 85 yaşındaki annesi E. Büyüktürk yaşanan bu olayı başkasından duyduğunu belirterek, öğretmen oğlu Muharrem Büyüktürk’ün çocukları köye getirdiğini, çocuklara kendi çocukları gibi davrandığını ifade etti. Anne E. Büyüktürk, “Çocuklarla gelirdi. Yukarıda (ikinci katta) kalırlardı. Kendi çocuğu gibi bakardı. Karınlarını doyurur, banyo yaptırır, çamaşırlarını yıkardı. Çocuklara kendi analarından iyi bakardı” açıklamasını yaptı.

 

Karaman’da KAİMDER ve Ensar Vakfı bağlantılı olduğu iddia edilen bir evde yaşanan cinsel istismar olayının sanığı Muharrem Büyüktürk’ün, Karaman’ın Ayrancı İlçesi’nde yer alan Ağızboğaz köyünde sessizlik var. Tutuklanan öğretmen Muharrem Büyüktürk’ün 6 kardeşi olduğu, 2 kardeşinin daha önceden vefat ettiği ifade edildi. Cinsel istismar suçlusu öğretmenin  babası Arif Büyüktürk ise 1975 yılında geçirdiği rahatsızlık sonucu öldüğü belirtildi.

 

ÇOCUKLARIN ÇAMAŞIRLARINI YIKAR ONLARI BANYO YAPTIRIRDI

Öğretmenin annesi öğretmen oğlu Muharrem’in, köye sık sık çocuklarla geldiğini belirtirken. Geldikleri zaman üst katta kaldıklarını ifade etti ve şunları belirtti “Çocuklarla gelirdi. Yukarıda (ikinci katta) kalırlardı. Onlara kendi çocuğu gibi bakardı. Karınlarını doyurur, banyo yaptırır, çamaşırlarını yıkardı. Çocuklara kendi analarından iyi bakardı. Bakkaldan alışveriş yapar gelir, yedirir içirirdi. Çocukların babası da geldi. Bahçedeki kayısı ağaçlarını budadılar, çocuklar da budanan dalları topladı. Çocuklara ekmeklerini falan yedirdi. Sonra gittiler. Gidiş o gidiş, bir daha gelemedi.”

“DİYARBAKIRLI ÇOCUKLAR GELİRDİ”

Köyün Muhtarı öğretmen Muharrem Büyüktürk’ün, tutuklanmadan bir hafta önce çocuklarla köye geldiğini belirtirken öğretmenin hal ve hareketlerinden, durumundan kuşkulandıklarını belirtti.

Muhtarın açıklaması

“Bizim bildiğimiz sadece kuşkumuz vardı. Yaklaşık 15 yıl önce Diyarbakırlı çocuklar gelirdi. Komşu köyden de çocuklar gelirdi. Hep çocuklarla ilgileniyordu. Köylülerle çok muhatap olmazdı. O çocuklara Kuran okuttuğunu duyuyorduk. Muharrem Büyüktürk 1 kez nişanlısından, 4 kez de evlenip ayrıldığını biliyorum. Bizim köyün okulunda da görev yaptı. Hatta okul müdürüydü. Yaklaşık 2 yıl kaldı. Ben şahsım adına çocuklarla fazla ilgilendiğinden şüpheleniyordum. Çocuklar ‘hocam hocam’ diye el pençe etrafında dolaşırdı. Eşini dövermiş duyduğumuz kadarıyla. Bu çocuklara kesin böyle bir şey olduysa onu hakimler bilir. Köydeki akrabaları, bu olay olduktan sonra hocanın annesiyle araları açıldı. Annesiyle pek ilgilenmemeye başladı.”

OdaTv

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM