Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın; 25 bin öğretmen ataması yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın öğretmen atamaları hakkında açıklama yaptı. Sözcü Kalın basın mensuplarına yaptığı açıklamada atanacak öğretmenlerin Eylül ayında göreve başlayacaklarını belirtti.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın; 25 bin öğretmen ataması yapılacak

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın; 25 bin öğretmen ataması yapılacak

Beştepe’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın gündemdeki konular hakkında açıklama yaparken basın mensuplarından gelen soruları da cevaplandırdı. Öğretmen atamaları hakkında da bilgi veren Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü, toplamda 25 bin öğretmen atanacağını ve atanan öğretmenlerin 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlangıcında görevlerinin başında olacağını ifade etti.

25 BİN ÖĞRETMEN ATAMASI

Milli Eğitim Bakanlığı 2018 yılında 20 bin + 5 bin olmak üzere toplamda 25 bin öğretmen ataması gerçekleştirecek. 20 bin öğretmen alımı için sözlü mülakatlar tamamlandı. 5 bin öğretmen alımı da ücretli öğretmenler arasından belirtilen şartları taşıyanlardan yapılacak. Toplamda ise 25 bin atama yapılmış olacak. 5 bin ücretli öğretmen atamasında ise başvurular 5-8 Haziran 2018 tarihleri arasında alınacak.

İBRAHİM KALIN; EYLÜLDE GÖREVE BAŞLAYACAKLAR

“20 bin artı 5 bin yani 25 bin öğretmen ataması yapılacak. 25 bin öğretmen ataması için çalışmalar sürüyor. Eylül ayı itibarıyla 25 bin yeni öğretmenimiz yeni öğretim yılında görevine başlayacak” açıklamasında bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın atanacak öğretmenlerin Eylül ayında göreve başlatılacağını açıklamış oldu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın tarafından yapılan öğretmen ataması açıklama video;

Sosyal Medyada Paylaşın:

7 yorum

 1. Ücretli öğretmenliğe şükreder hale gelmişsiniz. Atatürk e vekillere ne kadar maaş verelim diye sorulduğunda öğretmenlerin maaşını geçmesin demiş. Şimdi adamlar 1000 liraya şükreder olmuş. Nerden nereye….

 2. Sayın sözcüm,
  Ben 7 yıl boyunca ek ders karşılığında aktif olarak çalıştım ve 2017-2018 eğitim öğretim yılında e devlet üzerinde başvurumu yaptım görevlendirme yapılmadı.çok zor şartlar altında köy lojman larında kaldım ve topluma ışık tutacak yaratıcı analitik düşünen öğrenci profilini geliştirdik.
  2017-2018 eğitim öğretim döneminde ek ders karşılığında aktif çalışma şartını kaldırmanız en içten duygularımla temenni ediyorum.tak.

 3. Her şey iyi de gel de yıllarca çalış ve 2017-2018 ek ders ücreti karşılığında çalışma şartı koymuşsunuzdur.bütün samimiyetimle söylüyorum gerçek adalet bu mudur?

 4. Sayın sözcüm atamalar sözleşmeli ve de aile bütünlüğü sağlanmadan yapıldığı için çok da anlamı yok kadrolu olmasından geçtik bari aile bütünlüğü sağlansın

  • aslında sana biraz daha semer vurmaları lazım. ücretli olarak çalıştıran devlet büyüklerininde Allah belasını versin o zaman

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM