Denizli’de idareci atama listeleri WhatsApp’a yanlışlıkla atıldı

Denizli Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir tarafından idarecilerin olduğu WhatsApp grubuna atılan liste ortalığı karıştırdı.

Denizli’de idareci atama listeleri WhatsApp’a yanlışlıkla atıldı

Denizli’de idareci atama listeleri WhatsApp’a yanlışlıkla atıldı

Olay Denizli’nin Acıpayam İlçesinde gerçekleşti. Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir tarafından okul müdürlerinin olduğu idarecilerin WhatsApp grubuna bir liste atıldı. Listede çeşitli okullar ve okulların karşısında o okula görevlendirilen idarecinin adı yazıyordu. Ancak müdür, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atamaları hala yapılmadı!

TORPİL LİSTESİ WHATSAPP GRUBUNA ATILDI

2018 yılı müdür ataması, müdür başyardımcısı ve müdür yardımcısı atama süreci başladı. İl Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından başvuruları kabul edilen idareci adayları sözlü sınava alınacak. Ancak geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu senede torpil iddiaları gündemden düşmeyeceğe benziyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul’da yaşanana noter tasdikli torpil benzeri bir durum şimdiden Denizli’de yaşandı. Acıpayam İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çiçekdemir mülakat sınavının yapılmasına 3 gün kala belirlenen idarecilerin listesini görev yapacakları okulla birlikte whatsapp grubundan paylaştı, grupta yer alanların bu listenin ne olduğunu sorması üzerine yaptığı paylaşımı silen İlçe Milli Eğitim Müdürü konuyla ilgili açıklama yapmadı.

TEPKİLER SÜRÜYOR

Türk Eğitim-Sen ve Eğitim-İş sendikaları temsilcileri tarafından yapılan açıklamada bunun kul hakkı yemek olduğu belirtilirken, işin takipçisi olacakları belirtildi. Yönetici atama sonuçları açıklandığında sonuçların benzer olması durumunda gereken suç duyurusunun yapılacağı ifade edildi. Konu Fox TV’de İsmail Küçükkaya’nın da programına taşındı.

İdareci torpil listesi ile ilgili haber videosu;

İNCELEME BAŞLATILDI

Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz tarafından konuyla ilgili yapılan açıklamada ise iddialarla ilgili inceleme başlattıkları belirtildi. Torpil listesi olduğu belirtilen resim paylaşımları;

Torpil listesi

Gruptan atılan resim;

Denizli MEM

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM