Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik

Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik Açıklamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gündemi Değerlendirirken Yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Erken Çocukluk Eğitim Kongresi” kapanış oturumunda konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; “Geride bıraktığımız yıllarda, uzun süredir kanayan bir yara olan dershane meselesine el attık, dershane meselesine el attıktan sonra neredeyse başımıza gelmeyen […]

Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik

Dershane Meselesi İle Yola Çıktık İhanet Şebekesini Deşifre Ettik Açıklamasını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gündemi Değerlendirirken Yaptı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Erken Çocukluk Eğitim Kongresi” kapanış oturumunda konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan;

“Geride bıraktığımız yıllarda, uzun süredir kanayan bir yara olan dershane meselesine el attık, dershane meselesine el attıktan sonra neredeyse başımıza gelmeyen kalmadı. Dershane meselesinde Sayın Bakanımız Nabi AVCI’ya çok teşekkür ediyorum çünkü o da bu mücadeleyi kararlı bir şekilde yürüttü. Aslında bu mücadelenin başlangıcı Sayın Navi Avcı’nın döneminde olmadı. Bunun geçmişi var. Ama geçmiş dönemlerde bunu söylememize rağmen bu mücadele için herhangi bir adım atılamadı. Bizim bu mücadelemizle bürokratik bir darbe teşebbüsü ile maalesef karşı karşıya kaldık. Dershane gibi, eğitimin ruhuna, özüne, mantığına aykırı bir yapıya karşı mücadele etmek için o vurduğumuz neşter, Türkiye’yi örümcek ağı gibi ören bir örgütün can damarlarından birine denk geldi. ‘El hayru fi ma vaka’a’, her olanda hayır vardır. Dershane meselesi diye çıktığımız yolda tarihimizin en büyük ihanet şebekelerinden birini deşifre ettik ve bertaraf ettik.” açıklamasını yaptı.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM