Derslerde cep telefonu yasaklandı, cep telefonu ile derse girilmeyecek

Okullarda artık cep telefonu ile derse girilemeyecek. MEB yeni aldığı güvenlik önlemleri tedbirleri ile sınıflarda cep telefonunu yasakladı.

Derslerde cep telefonu yasaklandı, cep telefonu ile derse girilmeyecek

Derslerde cep telefonu yasaklandı, cep telefonu ile derse girilmeyecek

Milli Eğitim Bakanlığı 2016 yılında yaptığı düzenlemede okullarda cep telefonunun sınıfta kullanılmasını yasaklamış ve okula cep telefonu getiren öğrencilerin cep telefonlarını kısmalarını, kapatmalarını şart koşmuştu. Ancak 2018/10 sayılı genelge bu yasağı genişletti ve sınıflarda cep telefonu bulundurmak yasaklanmış oldu.

ÖĞRENCİLERE CEP TELEFONU YASAĞI

2018/10 sayılı Okullarda Güvenlik Önlemlerinin Alınması Genelge geçtiğimiz günlerde yayımlandı ve Milli Eğitim Bakanlığı bu genelge ile birlikte bir dizi düzenleme getirdi. Bakanlığın getirdiği düzenlemelerden birisi de sınıfta cep telefonu bulundurma yasağı oldu. Milli Eğitim Bakanlığı okul ve kurumlarda bilişim araçları ve sosyal medya kullanımı ile ilgili 4 maddelik bir düzenlemeye yer verdi, bunlardan birisi de sınıflarda cep telefonunun bulundurulmamasına yönelik düzenleme oldu.

MEB 2018/10 sayılı Okullarda Güvenlik Önlemlerinin Alınması genelge düzenlemeleri;

öğrenciye cep telefonu yasak
Sınıflarda cep telefonu yasaklandı

4.maddeye göre MEB derslerde cep telefonuna yasak getirmiş oldu. Milli Eğitim Bakanlığı “4) Derslik, laboratuvar vb. eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütüldüğü alanlarda iletişim araçlarının kullanılmasına izin verilmemesi ve gerekli tedbirlerin alınması ” maddesiyle birlikte sınıflar başta olmak üzere eğitim öğretim faaliyetlerinin yapıldığı dersliklerde cep telefonunu yasaklamış oldu. Bakanlık okul içi ve çevresinde başta okul personeli olmak üzere tüm bireylerin, öğrenciler üzerinde olumsuz örnek teşkil edecek tutum ve davranışların önlenmesine yönelik gerekli tedbirlerin alınmasını da isterken okul nöbetçi heyetince okul içi ve çevresinde şüpheli ve uygunsuz harekette
bulunanların takibinin yapılması, ilgili birimlere ve amirlere acilen bilgi verilmesi hususlarını da genelge kapsamına ekledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

6 yorum

 1. Evden okula çıkıp, okula ulaşmayan öğrenci için tek tek bilgilendirme yapılacak mi?
  AYNI GÜN.??????????

 2. Arkadaşlar ben bile bunun faydası yok diye düşünüyorum. Zaten cep telefonu derste en azından ders için yada acil durumlar için kullanılsın diyorum. Ama şapşal a düşünen bu insanlar, kendilerini birsey sanıp bu kuralları koyuyor. EY OKUL SİSTEMİ BIZ ARTIK ÖZGÜRLÜK İSTİYORUZ 90 LARDA DEĞİLİZ!
  ÖĞRENCİ OLAN BİZ! ASIL KURALLARI BİZİM KOYMAMIZ GEREKİYOR SİZİN DEĞİL.

 3. Okullara taşıma ile uzaktan öğrenci geliyor biride benim yasakmıs falan ya siz daha köy servislerine çözüm bulamadınız sürekli okulda kalıyoruz şimdide telefonlar yasakmış neymiş ihtiyacımız olursa öğretmenlerden idareden isteyecekmişiz okuldan 3 te çıkıp 4 bucuk 5 e kadar servis bekliylorum beklicekler mi benle servisi hiç sanmıyorum peki ben aileme nasıl ulaşıcam bazı şeyleri yürürlüge sokarken bazı kurallar koyarken bir kapsamlı düşünün

 4. Cok yerinde ve olumlu bir karar.derslere hiç kimse telefonla girmemeli.bunun olumsuzluklarını saatlerce anlatmaya gerek yok.

 5. Bu öğretmenler rahata ermek için Senelerce çalışıp binlerce sınava girip o kademeye kadar gelmişler binbir emekle bi zahmet yani bırakın dersini anlattıktan sonra biraz da keyfine baksın öğrenciyle öğretmeni aynı seviyeye koymanız da çok yanlış bence

 6. BENCE ÖĞRETMENLER ÖNCE DERSTE CEP TELEFONUNU KULLANMASINLAR, ANAOKULUNDAN LİSEYE KADAR ÖĞRETMENLER ELLERİNDE CEP TELEFONU İLE FACEBOOK SAYFALARINDA FİNK ATIYO… KORİDORLARDA ÖZÇEKİM YAPILIYOR, ÖĞRETMEN KİM ÖĞRENCİ KİM ANLAŞILMIYOR..

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM

Bu Vücut Benim