Diploması Sahte 60 Öğretmen!

Diploması Sahte 60 Öğretmen! Diploması Sahte 60 Öğretmen! tespit edildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı televizyon programında sahte diploma konusuna değindi. Diploması sahte olan ve bu sahte diplomalarla başvuru yapmış, öğretmenlik görevine başlamış yaklaşık 60 kişinin olduğunu belirtti. Avcı “Muhtemelen bu çete veya çeteler, şubat atamaları için de bazı öğretmen adaylarına musallat olabilir. Çok ciddi […]

Diploması Sahte 60 Öğretmen!

Diploması Sahte 60 Öğretmen!

Diploması Sahte 60 Öğretmen! tespit edildi. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, katıldığı televizyon programında sahte diploma konusuna değindi. Diploması sahte olan ve bu sahte diplomalarla başvuru yapmış, öğretmenlik görevine başlamış yaklaşık 60 kişinin olduğunu belirtti. Avcı “Muhtemelen bu çete veya çeteler, şubat atamaları için de bazı öğretmen adaylarına musallat olabilir. Çok ciddi paralarla, 30-40 bin lira alarak bu sahte diplomaların pazarlandığına dair bir duyum da geldi” açıklamasını yaptı.

Avcı, önceki öğretmen atama dönemlerinde bu sorunla karşılaştıklarını belirtti.

“Bazı sahte diplomalarla müracaat edip öğretmen olan arkadaşlar olduğunu tespit ettik. Bazı üniversitelerin diplomalarını, hatta geçici mezuniyet belgelerini taklit ederek öğretmenliğe başvurmuş ve o diplomayı hakiki diploma gibi kabul ettirerek göreve başlamış 50-60 civarında, bunları tespit ettik. Bu soruşturmayı daha da derinleştiriyoruz.

Tüm üniversitelerden geriye doğru kendi öğretmen alımlarımızda bu tür sahte diploma… Bunun bir çete işi olduğu izlenimi var. Hatta bazı ön bilgilerden büyük meblağlarla bu işi organize eden bir çetenin olduğu ön bilgisi de var. Bununla ilgili hem biz çalışıyoruz hem de savcılıkla bu konuda gerekli şeyleri yapıyoruz.”

Diye belirten bakan Nabi Avcı, sahte diplomaların para karşılığı ile yapıldığı ancak terör örgütleriyle bağlantılı olma ihtimalinin de olduğunu belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM