Diplomaya bağlı alan değişikliği duyurusu MEB tarafından açıklanmalıdır

Diplomaya bağlı alan değişikliği takvimi Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanmalıdır. Özür grubu atama sonuçlarının açıklanmasından sonra Şubat ya da Mart ayında yapılması düşünülen ilk atama öncesi diplomaya bağlı alan değişikliği yapılarak Bakanlık bu talepleri yerine getirmelidir.

Diplomaya bağlı alan değişikliği duyurusu MEB tarafından açıklanmalıdır

Diplomaya bağlı alan değişikliği duyurusu MEB tarafından açıklanmalıdır

Milli Eğitim Bakanlığı en kısa sürede diplomaya bağlı alan değişikliği atamasını gerçekleştirmelidir. MEB bu konuda gelen yoğun talepleri değerlendirmelidir. 2016-2017 eğitim öğretim yılının birinci döneminin sona ermesi ile birlikte bakanlık bu konuda bir çalışma takvimi açıklamalıdır. Açıklanacak olan diplomaya bağlı alan değişikliği takvimi ara tatil süreci için yeterli bir zaman dilimidir. Şubat öğretmen ataması konusunda MEB Müsteşarı Yusuf Tekin’in olumsuz açıklaması, atama yapılması halinde Şubat’a yetişmez demesi diplomaya bağlı alan değişikliği için müsait bir zaman dilimi ortaya çıkarmıştır.

KONCUK’A GÖRE YAPILACAK

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanının geçtiğimiz haftalarda alan değişikliği hususunda yaptığı açıklamalar MEB’in alan değişikliği konusunda çalışmalara başladığı ve yapacağı yönündeydi. Geçen zaman diliminde alan değişikliği duyurusu yayımlanmaması ve MEB tarafından bu konuda resmi açıklama yapılmaması İsmail Koncuk’un yeni açıklamalar yaparak bu konuya dikkat çekmesine neden oldu. Koncuk dün yaptığı açıklamada edindikleri bilgilere göre MEB’in diplomaya bağlı alan değişikliğine olumlu baktığı ve çalışmalarda sona geldiğini vurguladı. Ancak gelinen son aşamada MEB’in bu konuda neden adım atmadığını soran Koncuk, birisinin veya birilerinin alan değişikliğine engel olduğunu ima etti.

İsmail Koncuk Milli Eğitim Bakanı Sayın İsmet Yılmaz’a hitaben yaptığı açıklamada ise diplomaya bağlı alan değişikliği takvimi ve duyurusunun bir an önce yayınlanması için Sayın Yılmaz’ın gerekli talimatı vermesi gerektiğini belirtti.

TALEP ÇOK FAZLA

ogretmenlericin.com olarak da her gün bu konuda çok fazla mesaj alıyoruz. Alan değişikliği isteyen öğretmenler bazı branşlarda oluşan norm fazlası yığılmanın da bu şekilde çözüme kavuşacağını belirtmektedir. MEB alan değişikliği için ilk atama öncesinde bir takvim yayımlamalıdır. Alan değişikliği kontenjanları için il milli eğitim müdürlükleri de norm fazlası öğretmen atamalarını da dikkate katarak hesaplamalıdır.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

11 yorum

 1. 3 yıldır yapılmayan alan değişikliğinin bir an önce olmasını istiyoruz.34 bin norm fazlasının çözümü ve ülke ekonomisine destek için ALAN DEĞİŞİKLİĞİ YÖNETMELİKTE OLDUĞU GİBİ BÜTÜN NORMLAR AÇILARAKYAPILMALIDIR

 2. Norm fazlasıyım. Benim durumunda olan pek çok öğretmen için tüm öğretmen lere alan ve Yan alan değişikliği açılmalıdır

 3. Buraya yazıyorum Alan değişikliği yapılacak ama asla Diplomaya bağlı yapılmayacak benden söylemesi

 4. Artık kendi alanımızda çalışmak istiyoruz. Diplomaya dayalı alan değişikliği elzemdir.

 5. Alan değişikligi talebinde bulunmak bir ayrıcalık istemek değildir.Doğal ve gerekçeli bir haktır. İnanıyorum ki bakanlığımız bu hakkı görmezden gelmeyecektir.Eğitimde kalite ve mutluluk için herkes uzmanı olduğu alanda çalışabilmesi..

 6. RESMİ BİR AÇIKLAMA YOK RESMEN BİR ACI ÇEKTİRME VAR.
  3 YILLIK İŞKENCEYE SON VERİLMELİ. ÇOK ZOR BİR ŞEY Mİ BU? ALLAH İNSAF VERSİN.

 7. MEB, ANLAMSIZ VE ÇILDIRTAN SESSİZLİĞİNİ BOZMALI
  2. DÖNEME HERKES ALANINDA ÇALIŞMALI…

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM