Eskişehir’de okulların iki gün tatil edildiği haberleri gerçek dışıdır

Eskişehir’de 7 Kasım Pazartesi günü ve 8 Kasım Salı günü okulların tatil edildiği yönünde kamudan haberlerde yer alan bilgiler doğru değildir. Valilik okulların tatil edildiği yönünde bir açıklama yapmamıştır.

Eskişehir’de okulların iki gün tatil edildiği haberleri gerçek dışıdır

Eskişehir’de okulların iki gün tatil edildiği haberleri gerçek dışıdır

Eskişehir’de su kesintilerinden dolayı 7-8 Kasım Pazartesi ve Salı günü okulların tatil edildiği yönünde çıkan haberler doğru değildir. Haber içeriklerinde yer alan Eskişehir Valiliği tarafından yapıldığı iddia edilen bir açıklama da bulunmamaktadır. Bu konuda gerek öğretmenler ve gerek öğrenciler dikkatli olmalılar. Okul tatil diye okula gitmeyen öğretmenler cezai yaptırımla karşı karşıya kalırlar.

SU KESİNTİSİ OLACAK

Eskişehir’de su kesintilerinden dolayı okulların tatil edildiği haberleri gündemde geniş yer aldı. Özellikle öğretmenlere idari izin verildiği, öğrencilerin ise izinli sayılacağı yönünde açıklamalardan dolayı ogretmenlericin.com olarak tarafımıza gelen sayısız mesaj oldu. Eskişehir Valiliği yetkilileri ile görüşmemizde bu haberin gerçek dışı olduğunun bilgisini aldık. 7-8 Kasım tarihlerinde Eskişehir’de okullar tatil değil. Valilik tarafından yapıldığı iddia edilen açıklamada, 7-8 Kasım Pazartesi, Salı günleri okulların tatil edildiği, öğrencilerin izinli sayılacağı, öğretmenlere de idari izin verildiği bilgileri yer alırken, destekleme ve yetiştirme kursları ile diğer faaliyetlerin ileri tarihe ertelendiği belirtilmişti.

4 KASIM TARİHİNDE YARIM GÜN TATİL

Eskişehir’de yaşanan su kesintilerinden dolayı 4 Kasım 2016 tarihinde merkez ilçelerde yer alan okullar yarım gün tatil edilmişti.

HABER GERÇEK DEĞİL CEZA ALMAYIN

Öğrenciler başta olmak üzere öğretmen arkadaşlarımızı bu konuda uyaralım. Eskişehir’de okullar tatil değil, şu ana kadar bu konuda yapılan resmi bir açıklama bulunmamaktadır. Bu yüzden Eskişehir’de görev yapan tüm MEB personeli yarın görevlerinin başında olmalıdırlar. Yoksa mazeretsiz olarak okula gelmedikleri gerekçesi ile soruşturma geçirebilirler, ceza alabilirler. Valilik tarafından bu haberlerin nasıl ve ne şekilde çıktığı araştırması yapılırken, okulların tatil edildiği yönünde yapılan yalan haberler hakkında gerekli inceleme ve soruşturmanın yapılacağını düşünmekteyiz. Resmi açıklamalara Eskişehir Valiliği ve Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM

Bu Vücut Benim