Fazla not verip devamsızlık sildikleri iddia edilen öğretmenlere ihraç talebi

Trabzon’da bir ortaokulda okul müdürü ve öğretmenlerin bir kız öğrenciyi mezun edebilmek için notlarla oynama yaparak yükselttikleri öğrencinin devamsızlıklarını sildikleri öne sürüldü.

Fazla not verip devamsızlık sildikleri iddia edilen öğretmenlere ihraç talebi

Fazla not verip devamsızlık sildikleri iddia edilen öğretmenlere ihraç talebi

Trabzon’a bağlı Düzköy ilçesinde bir ortaokulda 2009-2011 yılları arasında yaşanan bir olayla ilgili başlatılan soruşturmada öğretmen ve idareciler suçlu bulunması halinde meslekten ihraç edilecekler. 2009-2011 yılları arasında okulda bir kız öğrencinin devamsızlıklarının silindiği, fazladan not verildiği hakkında Trabzon Cumhuriyet Savcılığı tarafından yürütülen soruşturma da ihraç kararları gelebilir.

NOTLARI YÜKSELTİP DEVAMSIZLIK SİLDİLER

Düzköy İlçesi Çamlıca Ortaokulu öğrencilerinden B.A. adlı kız öğrencinin 2009-2011 yılları arasında düşük olan notlarının yükseltildiği, devamsızlıklarının ise silindiği iddia edildi. Öğrencinin notlarının yükseltilip devamsızlıklarının silinmesi ile ortaokuldan mezun edildiği belirtildi. Konu ile ilgili o dönem sorumlu olan idareci ve bahsi geçen öğretmenler hakkında soruşturma açıldı.

10 KİŞİYE İHRAÇ

Dönemin okul müdürü ve dokuz öğretmen hakkında görevi kötüye kullanmak suçu kapsamında soruşturmayı yürüten savcı tarafından dava açıldı. Not yükseltip, devamsızlık silen kişiler hakkında 1 ile 3 yıl arasında hapis cezası isteniyor. bahsi geçen idareci ve öğretmenlerin ceza alması durumunda ise meslekten ihraçları talep edildi.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM