Fethullah Gülen İçin Yakalama Kararı Çıktı

Fethullah Gülen ile kardeşi Salih Gülen hakında yakalama kararı çıkarıldı. Fethullah Gülen İçin Yakalama Kararı Çıktı Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, FETÖ/PDY örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ile kardeşi Salih Gülen hakından yakalama kararı çıkarıldığını açıkladı. Salih Gülen’e ait matbaada arama yapıldığını belirten Başsavcı Çiçekli, elde edilen delillere göre matba yöneticisi bir kişinin […]

Fethullah Gülen İçin Yakalama Kararı Çıktı

Fethullah Gülen ile kardeşi Salih Gülen hakında yakalama kararı çıkarıldı.

Fethullah Gülen İçin Yakalama Kararı Çıktı Erzurum Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, FETÖ/PDY örgütüne yönelik yürütülen soruşturma kapsamında Fethullah Gülen ile kardeşi Salih Gülen hakından yakalama kararı çıkarıldığını açıkladı.

Salih Gülen’e ait matbaada arama yapıldığını belirten Başsavcı Çiçekli, elde edilen delillere göre matba yöneticisi bir kişinin tutuklandığını kaydetti.

Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ‘www.erzurum.adalet.gov.tr’ internet sitesi üzerinden Başsavcı Ahmet Çiçekli imzası ile yaptığı açıklamada Fethullah Gülen’in kardeşi Salih Gülen’e ait matbaada, paralel yapıya ait suç unsuru oluşturan birçok bilgi ve belgenin saklandığı ihbarı üzerine mahkemeden alınan kararla arama yapıldığı belirtildi. Burada elde edilen delillere göre şüpheliler Fethullah Gülen, Salih Gülen ile matbaa yöneticisi S.Y. hakkında ‘silahlı terör örgütüne üye olma’, ‘Anayasayı ihlal etme’ ve ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçları ile ilgili soruşturma başlatıldığı bildirildi. Açıklamada, “Elde edilen delil durumuna göre S.Y. gözaltına alınmış, sevk edildiği Erzurum Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanmıştır. Şüpheliler Fethullah Gülen ve Salih Gülen ise firari olup haklarında yakalama kararı çıkarılmıştır. Konu hakkındaki soruşturma devam etmektedir” denildi.

Ne Olmuştu?

Fethullah Gülen, Zaman gazetesine kayyum atanmasının ardından, Twitter’dan yayınlanan bir video aracılığıyla sert ifadelerde bulundu.

Fethullah Gülen, Zaman gazetesine kayyum atanması kararının ardından Twitter’da paylaşılan video aracılığıyla ilk kez konuştu. Gülen, “Onlar bunu yıkmaya çalışsınlar. iki senedir yıkmaya çalıştılar, yıkamadılar. Bir tek taş düşüremediler Allah’ın izniyle. Burkuntu yaşıyorlar, paranoya yaşıyorlar. Korkuyla tir tir titriyorlar” dedi.

Fethullah Gülen, Erdoğan ve AKP iktidarı için “köksüz birer ağaç gibi devrilecekler” dedi.

Bu haftaki sohbetinde hükümete göndermelerde bulunan Gülen Cemaati lideri Fethullah Gülen, “köksüz birer ağaç gibi devrilecekler” dedi. Cemaat’in hata yapmadığını söyleyen Gülen, “özür dileme” çağrılarına da yanıt vererek “Unutmamalı, bir mü’min asla bir zalimden özür dilemez” dedi. Gülen, Erdoğan’a “Rum Mehmet” göndermesinde bulundu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM