FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sorumlusu deşifre edildi

Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde FETÖ yapılanması deşifre edildi. Aktif Eğitim-Sen sorumlusu, MEB sorumlusu, çeşitli illerden sorumlu ablalar Tokat Savcılığı tarafından yürütülen soruşturmada ortaya çıkarıldı.

FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sorumlusu deşifre edildi

FETÖ’nün Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) sorumlusu deşifre edildi

15 Temmuz darbe girişiminden sonra MEB personeline yönelik yoğun bir şekilde sürdürülen soruşturmalar ve incelemeler devam ediyor. Tokat Cumhuriyet Başsavcılığı Kaymakamlara yönelik yürüttüğü soruşturmadan sonra şimdi de ortaya çıkardığı MEB’den sorumlu FETÖ militanları ile mücadelede adından söz ettiriyor. Savcılık soruşturmasında FETÖ/PDY yapılanmasının MEB’deki teşkilat şeması ortaya çıkartıldı.

MEB YAPILANMASI DEŞİFRE EDİLDİ

FETÖ’nün en çok öenm verdiği kurumlardan birisi olan Milli Eğitim Bakanlığı içerisinde yapılanması Savcılık tarafından deşifre edildi. MEB’den sorumlu kişi olarak MEB’in Türkiye İmamı Sait K. adlı kişi olduğu belirtildi. Ayrıca MEB yapılanmasında Aktif Eğitim-Sen sorumlusu kişiler olarak da Kumru G. ile Osman B. isimleri yer aldı.

BAYAN İMAMLAR, ABLALAR

Milli Eğitim Bakanlığından sorumlu abla/imamın Necla A., Türkiye imamlarından olan ve MEB’in imamı Sait K.’nın yardımcısı olduğu belirtilen diğer söz sahibi kişininde cemaatin Ankara Bölge sorumlusu Servet S. olduğu ortaya çıktı.

meb feto

Savcılık tarafından FETÖ’nün MEB’den sorumlu olduğu kişiler arasında Aktif Eğitim-Sen’den sorumlu iki imamın olması dikkat çekiyor. Aktif Eğitim-Sen imamlarından bir tanesi Kumru G. isminde bir bayan, diğer sendikadan sorumlu imamın ise Osman B. adında erkek olduğu anlaşılıyor.

YAKALAMA KARARI ÇIKARTILDI

FETÖ soruşturmasında MEB ile ilgili olan ve MEB’de söz sahibi olan kişiler hakkında yakalama kararı çıkartıldığı belirtildi. Hakkında yakalama kararı çıkartılanlar arasında il milli eğitimlerden sorumlu ablalar ve imamlar var.

Konya MEB ablası; Arzu K.

Yozgat MEB ablası; Leyla O.

Kırşehir MEB ablası; Zeynep A.

Eskişehir MEB ablası;  Nurcan E.

Çorum MEB ablası; Türkan D.

Tokat MEB ablası; İlknur B.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM