‘Görevden Alınan Müdürler Görevine Dönemeyecek!’

Pervin Töre, Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Sendika toplantısında Töre’nin yaptığı açıklamalar tepki çekti.

‘Görevden Alınan Müdürler Görevine Dönemeyecek!’

‘Görevden Alınan Müdürler Görevine Dönemeyecek!’

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen toplantıya katıldı. Sendika toplantısında Töre’nin yaptığı açıklamalar tepki çekti.

Pervin Töre hakkında açılan davaları onuru olarak kabul ettiğini belirterek, görevden alına okul müdürlerinin göreve dönemeyeceklerini vurguladı.

Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre paralel yapı ile mücadele ettiklerini, yatağa yattığı zaman vicdanının rahat olduğunu sözlerine ekledi.

BU ARKADAŞLAR KİM?

Pervin Töre  “Okul müdürlerinin değişmesi sonucu davalar açıldı, davalar sonucu hiçbir okul müdürü görevine dönmedi. Türkiye’de görevden alınan okul müdürlerinden geriye dönmeyen tek il biziz. Şu anda mahkemelerde görevimi kötüye kullandığımdan dolayı suç duyurusunda bulunuyorlar. Gerek paralel yapının açtığı davalar, gerekse bu arkadaşların açtığı davalar bizim onurumuzdur. Bu tür davalar bazı kişilerin onuru olur. Benim de onurumdan biri bu açılan davalardır.”

Töre’ye şunu sormak istiyoruz bu arkadaşlar kim?

Haksız, hukuksuz görevden aldığınız okul müdürleri mi?

Devlet kademesinde paralel yapı ile mücadele adı altında yürütülen soruşturma ve operasyonlar devam ediyor. Suçlu olan okul müdürleri, idarecileri görevden alınsın ancak topyekün siz herkesi görevden alıyorsunuz. Sonra bu benim onurumdur diyorsunuz. Sayın Töre onurunuz bu terazi kefesine koymayın bizden söylemesi.

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre
Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SENDİKAYA SEMPATİK GÖZÜKÜYOR

Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre Eğitim Bir Sen’de görev alan ilk bayan yönetici olduğunu ve Eğitim Bir-Sen’li olmanın büyük mutluluk olduğunu, Aydın’da Eğitim Bir-Sen çatısı altında toplanan ve bu davaya emeği geçen, bu davanın aşığı olan tüm çalışma arkadaşlarıma emeklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Pervin Töre sendikaya sempatik gözükmeye çalışıyor.

TÜRK EĞİTİM-SEN TEPKİLİ

Kamu Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre’nin açıklamalarına tepki gösterdi. Koncuk tarafından yapılan açıklama;

HAKKINDA AÇILAN DAVALARI ONURU SAYAN AYDIN MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNE

Aydın Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, Eğitim Bir Sen tarafından düzenlenen toplantıda”Türkiye’de görevden alınan okul müdürlerinden geriye dönmeyen tek il biziz.Şuanda mahkemelerde görevimi kötüye kullandığımdan dolayı suç duyurusu yapıyorlar.Gerek paralel yapının açtığı davalar, gerekse bu arkadaşların açtığı davalar bizim onurumuzdur.Bu tür davalar bazı kişilerin onuru olur.Benim de onurumdan biri bu açılan davalardır.” demiş ve Türkiye’de Eğitim Bir Sen’de görev alan ilk bayan yönetici olduğunu ve Eğitim Bir Sen’li olmanın büyük mutluluk olduğunu, Aydın’da Eğitim Bir Sen çatısı altında toplanan ve bu davaya emeği geçen, bu davanın aşığı olan tüm çalışma arkadaşlarıma emeklerinden ve çalışmalarından dolayı teşekkür ettiğini de, sözlerine ekleyivermiş.”


Eğitim Bir Sen’li olmandan duyduğun mutluluk seni ilgilendirir, diyeceğim ama şuanda il milli eğitim müdürü olduğunu unutmuşsun.Bir sendika toplantısında bunları söylemeni de yadırgamıyorum, çünkü sizin gibiler gerçekte o makamın insanı değilsiniz, o makama verecek hiç bir değere de sahip değilsiniz.Sizin gibi küçük düşünenler, herkesin müdürü olmaktansa, makamını korumak için her türlü ayıplı yolu yol olarak görürler.Şayet, sen o makama alın terin, bilgin ve tecrübenle gelmiş olsaydın, bir grubun değil, devletin bürokratı olmayı tercih eder ve kimseye yağ çekme gereği duymazdın.


Tabi bu duygular sana çok uzak, sen yağcılık yapmaya devam et, sen yöneticileri göreve döndürmemek için yaptığın hukuksuzlukla övünmeye, hakkında açılan davalarla gurur duymaya devam et.


Sen, ey Pervin Töre denilen müptezel, sen bu açıklamanla ne kadar küçük olduğunu sadece Aydın iline değil, tüm ülkeye ilan etmişsin.Sana yazıklar olsun, hiç bir özelliğin olmadığı halde, seni oraya milli eğitim müdürü olarak atayanlara da yazıklar olsun.


Senin onur diye övündüğün şey, başka insanların hakkını gasp etmek, alın terini çalmaktır, yani kul hakkıdır.Kul hakkı yemek hiç bir insanı onur sahibi yapmaz, yapsa yapsa onursuz yapar.Yazık sana.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. Keşke hakedenler yönetici olabilse keşke yakınen tanıdığım için söylüyorum makamın kumaşına sahip değil öğrencileri dayakla tehditle adam edeceğini sanan bir insan N.K Lisesinde herkes illalah etmişti,dersane açtı iflas etti şimdi de böyle görmek beni şaşırtmadı,Ak parti böyle yalakaları bünyesinde barındırarak kan kaybediyor

  2. Milli eğitimdeki bürokratlar bunları hiç mi görmüyor. Yeter artık Ebs li yöneticilere törelans tanımasın meb, beraber yürümesinler bu yolda. önceden parelelcilerle yürüdüler beraber kol kola başlarına neler geldi, çok büyük hasarlar ortaya çıktı. HİÇ Mİ akıllanmadı meb ? ne konuştuğunu bilmeyen, hak hukuk tanımayan bir sendika var ortada. baskıyla zorla üye yaptıran bir sendika …

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM