Görevlerine iade edilen öğretmenlerin alacağı haklar ve maaşları

Görevine iade edilen öğretmenlerin eksik yatan maaşları ile açığa alındıkları sürede kademe derece ilerlemesinde yaşanan eksiklikler öğretmenlere geri iade edilecek.

Görevlerine iade edilen öğretmenlerin alacağı haklar ve maaşları

Görevlerine iade edilen öğretmenlerin alacağı haklar ve maaşları

İllere göre göreve iade edilen öğretmen bilgileri açıklanmaya başlandı. Şu anada kadar İzmir, İstanbul ve Ağrı’da toplam göreve iade edilen öğretmen sayısı 771’i buldu. Göreve dönen öğretmenlerin isim listeleri ile diğer bilgilerin MEB tarafından açıklanmayacağı tahmin edilmektedir. İl Milli Eğitim Müdürlüklerine gönderilen göreve iade edilenlerin listeleri İl MEM’ler tarafından açıklanır mı bilemiyoruz.

MAAŞ VE EK DERS HUSUSU

Açığa alınan öğretmenlerin maaşları normal maaşa göre eksik ödenmektedir. Açığa alınmış öğretmen in maaşı 1/3 oranında kesilerek öğretmenlere ödenmektedir. Açığa alınan öğretmen ek ders alamamaktadır. Bir fiil derse girmeyen öğretmene ek ders ödenmediği için açığa alınan öğretmenlere ek ders ödenmesi söz konusu değildir. Göreve iade edilen öğretmenler açığa alındıkları süre boyunca eksik aldıkları maaşlarını geriye dönük olarak alacaklar. Üç ay açıkta bekleyen bir öğretmenin göreve iade edilmesi sonucunda maaşından yapılan üçte birlik kesintinin üç aylık hesaplanması ile eksik maaşlar yatırılacaktır.

KADEME VE DERECE İLERLEMESİ

Açığa alınan öğretmenin açığa alındığı süre boyunca kademe derece alması mümkün olmamaktadır. Göreve iade edilen öğretmenlerin bu süreçte işlemeyen kademe derece süreleri geriye dönük olarak verilecek ve eksik günler MEBBİS’lerine eklenecek. Görevden uzaklaştırıldıkları, açığa alındıkları süre göreve iade edildikten sonra kademe sürelerine eklenecek.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

  1. arkadaşlar bana ağustos 2016 ayında maaş kesintisi yapılıp 3 ay sonra göreve iade edilen öğretmenin üç aylık maaş geri ödemesi bordro örneği ile açıklarsanıs sevinirim

    • Malatya Toplum sağlığı göreve iade edilen personellerin geriye dönük 3/1 maaşlarını vermiyor

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM