Göz Göre Göre 2 Öğretmen Ölüme Gitti

İzmir Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Bektaş İlker Uysal ile Yatılı Bölge Ortaokulu’nda görevli (YBO) İngilizce Öğretmeni Müzeyyen Yılmaz hayatını kaybetti.

Göz Göre Göre 2 Öğretmen Ölüme Gitti

Göz Göre Göre 2 Öğretmen Ölüme Gitti

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde İngilizce öğretmeni Bektaş İlker Uysal’ın kullandığı 19 DA 197 plakalı araç gece Munzur Çayı’na düştü.

Gece olay yerine giden kurtarma ekipleri Munzur Çayı’nın yüksek debisini ve çevredeki güvenlik gerekçesi ile çalışma yapmadan olay yerinden ayrıldılar.

Sabah saatlerinde olay yerine tekrar giden kurtarma ekipleri Tunceli İl Özel İdaresi’nin iş makineleri ile yaklaşık 3 saatlik çalışmanın ardından aracı Munzur Çayı’ndan çıkardı.

Aracı kullanan Elazığ’ın Palu ilçesinde İzmir Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Bektaş İlker Uysal ile Yatılı Bölge Ortaokulu’nda görevli (YBO) İngilizce Öğretmeni Müzeyyen Yılmaz hayatını kaybetti.

ARKADAŞLARI TEŞHİS ETTİ

Kazada yaşamını kaybeden öğretmenlerin arkadaşları olay yerine gelerek hayatını kaybetmiş meslektaşlarının kimliklerini tespit ettiler. Hayatını kaybeden öğretmenlerin cenazeleri Tunceli Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

NEDEN SABAH BEKLENİYOR?

Öğretmenler İçin olarak basında yer alan bu habere gelen tepki yorumlarını da sizlerle paylaşıyoruz;

Gece Tunceli-Ovacık karayolunda olan kazada Venk Köprüsü mevkisinde Munzur Çayı’na düşen aracın kurtarma çalışmalarının neden gece yapılmadığını sormadan edemiyoruz. Belki müdahale edilmiş olsaydı kazadan bir can kurtarılabilirdi. Tunceli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ekipleri olay yerinden ayrılarak sabah geliyorlar. Bu öğretmenlerin ölüme terkedilmesidir.

Güvenlik gerekçe gösterilmemeli, Tunceli’de görevli güvenlik güçleri gerekli tedbiri, önlemi alır, araca gerekli müdhale yapılarak içindekiler kurtarılabilirdi.

Haber içeriği MemurlarNet’ten alınmıştır.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
kaza öğretmen

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM