Gülen Cemaat’i Okulunda Görev Yapan İki Öğretmen Öldürüldü

Gülen Cemaat’i Okulunda Görev Yapan İki Öğretmen Öldürüldü Cemaat okulu öğretmenlerine Somali Mogadişu’da silahlı saldırı düzenlendi. İki öğretmen hayatını kaybetti. Mogadişu’da Gülen Cemaat’i okulunda görev yapan iki öğretmen seyir halindeyken okulun minibüsüne düzenlenen silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Saldırganların kimliğinin henüz belirlenemediği belirtildi. Saldırıda iki öğretmenin öldürüldüğü, 4 öğrencinin de yaralandığı belirtildi. Gülen’ cemaatinin olan ve Gülen’in sohbetlerini yayınlayan bir internet […]

Gülen Cemaat’i Okulunda Görev Yapan İki Öğretmen Öldürüldü

Gülen Cemaat’i Okulunda Görev Yapan İki Öğretmen Öldürüldü

Cemaat okulu öğretmenlerine Somali Mogadişu’da silahlı saldırı düzenlendi. İki öğretmen hayatını kaybetti.

Mogadişu’da Gülen Cemaat’i okulunda görev yapan iki öğretmen seyir halindeyken okulun minibüsüne düzenlenen silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Saldırganların kimliğinin henüz belirlenemediği belirtildi.

Saldırıda iki öğretmenin öldürüldüğü, 4 öğrencinin de yaralandığı belirtildi. Gülen’ cemaatinin olan ve Gülen’in sohbetlerini yayınlayan bir internet sitesinin editörü öğretmenlerin öldüğünü doğrulayarak saldırıda 5 kişinin öldürüldüğünü 5 kişinin yaralandığını twitter hesabından paylaştı. Paylaşımında saldırıda ölen öğretmenlerin resimlerine de yer verdi.

Somali’deki polis kaynakları yaptıkları açıklamada düzenlenen saldırıda yaralanan kişilerin ülkede bulunan Türklerin çocukları olduğunu, saldırının öğrencilerin okul dönüşü yapıldığını bildirdi. Saldırıda yaralanan Türk çocuklar tedavi için Mogadişu’daki hastanelere kaldırıldı.

Dışişleri Bakanlığı’nın saldırı ile ilgili açıklaması;

No: 79, 30 Mart 2016, Somali’de Vatandaşlarımıza Yönelik Olarak Gerçekleştirilen Saldırı Hk.

Bugün (30 Mart 2016) akşam saatlerinde Somali’nin başkenti Mogadişu’da vatandaşlarımızın da içinde bulunduğu bir araca yapılan saldırıda bir vatandaşımızın yanısıra Azerbaycan ve Somali vatandaşlarının hayatını kaybettiği, bazı vatandaşımızın ise yaralandığı üzüntüyle öğrenilmiştir.

Saldırıda hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yararlılara acil şifalar diliyoruz.

Yaralı vatandaşlarımızın durumu Mogadişu Büyükelçiliğimizce yakından takip edilmektedir.

Bu hain saldırıyı kınıyor ve lanetliyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
cemaat Mogadişu

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM