Hacettepe Üniversitesi tarafından verilen kınama cezasına tepkiler yağdı

Hacettepe Üniversitesinde yaşanan olayda terör örgütü üyesi öğrencilerin karşısında duran öğrenciye ceza verildi.

Hacettepe Üniversitesi tarafından verilen kınama cezasına tepkiler yağdı

Hacettepe Üniversitesi tarafından verilen kınama cezasına tepkiler yağdı

Sosyal medyada bugün paylaşılan Hacettepe Üniversitesi’ne ait olduğu belirtilen resmi yazı tepki çekti. Hacettepe Üniversitesi Hukuk Müşavirliği tarafından yazılan ve Rektör Prof. Dr. A. Haluk Özen imzalı yazıda bir öğrenciye kınama cezası verildiği görülmektedir. Yazı içeriğine dikkatli bakıldığında bir öğrencinin terör örgütü ele başı, bebek katili Abdullah Öcalan’ı öven kişilere karşı tepki sloganından dolayı bu cezayı aldığı görülmektedir. Sosyal medyada yayılan tepkilerde bu cezadan kaynaklanmaktadır. Çünkü bu ceza bu kişiye değil üniversiteyi PKK yuvasına çevirenlere verilmeliydi.

ÜNİVERSİTELER PKK YUVASI 

Hacettepe Üniversitesi Beytepe Yerleşkesinde gerçekleşen olayda Hacettepe Üniversitesi tarih bölümünde okuyan ve ismi belirtilmeyen öğrenci geçtiğimiz mart ayında PKK sempatizanı öğrencilere tepki göstermek ve üniversite yönetiminin bu konuda dikkatini çekmek için “Üniversitemizde PKK istemiyoruz. Aponun p…leri yıldıramaz bizleri” şeklinde slogan attı. Öğrenci hakkında tutulan tutanak ve sonrasında gelişen soruşturma sonucunda öğrenciye disiplin suçu işlendiği gerekçesi ile üniversiteden bir aylık uzaklaştırma cezası verildi. Öğrencinin daha önceden disiplin cezası almaması gerekçe gösterilerek bir aylık uzaklaştırma cezası kınama cezasına çevrildi.

hacettepe-ceza

ŞEREF VE HAYSİYET ZEDELENMESİ OLMUŞ!

Üniversite tarafından verilen disiplin cezasının açıklamasında slogan atan öğrencinin sloganı sonrasında olayların büyüdüğü belirtilmiş. Yükseköğretim Kurumları Öğrenci Disiplin Yönetmeliğinin 6.maddesinin ç fıkrasına göre verildiği belirtilen cezanın açıklaması ise şu şekilde; Yükseköğretim kurumunda kişilerin şeref ve haysiyetini zedeleyen sözlü veya yazılı eylemlerde bulunmak.

TEPKİLER ARTIYOR

Hacettepe Üniversitesi Beytepe kampüsünde yaşanan ve sonrasında öğrenciye evrilen bu cezaya tepkiler artmaktadır. Rektörlük tarafından bu konuda yapılacak resmi bir açıklama olursa buradan belirtiriz ancak Hacettepe Üniversitesi tarafından verilen bu cezayı kınıyor, bu cezanın mislisini terör sempatizanı öğrencilerle üniversite yönetimi de dahil bu PKK lı öğrencilerin rahat hareket etmesini kim sağlıyorsa hepsine verilmesi gerektiğini belirtiyoruz.

Öğretmenler İçin

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM