HAVELSAN’ın bilişim uzmanları öğretmenlere eğitim verecek

Milli Eğitim Bakanlığı ile HAVELSAN arasında imzalanan protokolle öğretmenlere eğitimler verilecek.

HAVELSAN’ın bilişim uzmanları öğretmenlere eğitim verecek

HAVELSAN’ın bilişim uzmanları öğretmenlere eğitim verecek

Milli Eğitim Bakanlığı diğer kurum ve kuruluşlarla protokol imzalamayı sürdürüyor. Bakanlık son olarak HAVELSAN ile protokol imzaladı. İmzalanan protokolle birlikte HAVELSAN’ın alanında profesyonel olan bilişim uzmanları tarafından öğretmenlere eğitimler verilecek.

PROFESYONELLERDEN EĞİTİM

Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü ile HAVELSAN arasında, öğretmenlerin mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması, edindikleri güncel bilgileri gelecek nesillere aktarmaları amacıyla “Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında görev yapan atölye ve laboratuvar öğretmenlerine bilişim ve endüstriyel teknoloji alanında eğitimler verileceği açıklandı. 

MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürü Kemal Varın Numanoğlu, protokolün imzalanmasından duyduğu memnuniyeti ifade ederek, öğretmenlere, “PARDUS”, “ağ işletmenliği”, “bilgisayar teknik servisi”, “veri tabanı programcılığı”, “web programcılığı”, “mekatronik” ve “zihin haritaları” başlıklı eğitimler verileceğini kaydetti. Protokol ile yerli ve milli sanayiye de önemli bir destek sağlanacağını aktaran Numanoğlu, savunma sanayinin bel kemiğini oluşturan nitelikli bilişim personelinin yetiştirilmesinde mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarında verilecek eğitimlerin önemini vurguladı.

HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay, projenin imza töreninde yaptığı konuşmada mesleki eğitim sistemine, kendi faaliyet alanlarında yetkinlikleri çerçevesinde katkı sunmayı hedeflediklerini belirterek, ilgili alandaki öğretmenlerin güncel bilgilere hakim olmalarının önemine işaret etti. Millî Eğitim Bakanlığı tarafından belirlenecek öğretmenlere verilecek eğitimlerin HAVELSAN bünyesindeki tesislerde düzenleneceğini dile getiren Atalay, teorik eğitimin yanında zaman zaman laboratuvarlarda pratik uygulamalar da yapılacağını kaydetti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM