İftar davetine katılmayan öğretmenlere soruşturma

İlçe milli eğitim müdürlüğünün düzenlediği iftar davetine katılmayan aday ve danışman öğretmenlere soruşturma açacağı iddia edildi.

İftar davetine katılmayan öğretmenlere soruşturma

İftar davetine katılmayan öğretmenlere soruşturma

Sosyal medyada bugün MEB personelleri arasında paylaşılan bir yazı tepki topladı. Yazıya göre düzenlenen iftar programına katılmayan aday öğretmenlere ve danışman öğretmenlere inceleme soruşturma yürütülecek.

ZORUNLU İFTAR DAVETİ

Kağıthane Kaymakamlığı, Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne ait olduğu iddia edilen Kağıthane İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhammet Çayır’ın adı ile ilçedeki tüm okullara gönderildiği iddia edilen yazıda 22.06.2016 tarihinde aday öğretmenler ile danışman öğretmenlere yönelik düzenlenen iftar yemeği için önceden gerekli bilgilendirmenin yapıldığı ifade edilmiş olup ilgili bilgilendirmeye rağmen iftar yemeğine katılmayan aday öğretmenler ile danışman öğretmenlerin iftar yemeğine katılmama gerekçelerini bildirmeleri istenmiştir.

GELMEYENE SORUŞTURMA

İftar yemeğine katılmayan aday ve danışman öğretmenlerin dilekçe ile mazeretlerini 28.06.2016 tarihine kadar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Bölümüne bildirmeleri istenmiştir. Yazıda dilekçelerin inceleme ve soruşturma yapılmak üzere istendiği vurgulanmıştır.

YAZI GERÇEK Mİ?

Sosyal medyada paylaşılan bu yazıya baktığımız zaman resmi yazı olmasına rağmen yazıda tarih olmadığını, sayı kısmında boşluklar olduğunu ayrıca imza kısmının altında kalan bölümün (elektronik imza vs) olmadığını görmekteyiz. Eğer bu yazı gerçekse asıl inceleme ve soruşturma yapılması gerekenler zorla iftara katılması istenen ve gelmedikleri için mazeretleri istenen aday ve danışman öğretmenler olmamalıdır. Soruşturma bunu baskı ile zorlama ile yapan idareciler için açılmalıdır.

İlgili yazı için TIKLAYINIZ

Sendikalardan Son Haberler
Sendikalardan Son Haberler

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM