İhraç edilen öğretmen ve MEB personelleri KHK’de ilan edilecek

Yusuf Tekin, açığa alınan öğretmenlerin durumunun ne zaman netlik kazanacağı konusunda açıklamalarda bulundu.

İhraç edilen öğretmen ve MEB personelleri KHK’de ilan edilecek

İhraç edilen öğretmen ve MEB personelleri KHK’de ilan edilecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Müsteşarı Yusuf Tekin katıldığı TV programında gündemle ilgili değerlendirmelerde bulundu. Açığa alınan öğretmenlerin son durumu hakkında bilgi veren Yusuf Tekin, kapatılan okullar, sözleşmeli öğretmen ataması, norm fazlası öğretmen atama takvimi konularına da değindi.

İHRAÇ EDİLECEK ÖĞRETMENLER

MEB personeli olup FETÖ bağlantısı olan kişilerin önümüzdeki dönemlerde Bakanlar Kurulu tarafından çıkarılacak Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ve eki ile birlikte meslekten ihraç edileceğini belirten Müsteşar Yusuf Tekin, çıkacak KHK’de açığa alınıp meslekten ihraç edilen öğretmen listesinin yayımlanacağını vurguladı. Tekin, suça karışmamış, tedbir amaçlı açığa alınan öğretmen ve personellerin ise meslek hayatlarına geri döneceğini ifade etti. Yusuf Tekin, FETÖ kapsamında açığa alınan öğretmen sayısı, MEB soruşturması süren öğretmen sayısı konusunda rakam vermekten kaçındıklarını ve sayı vermeyeceklerini belirtti. KHK ile bunun netlik kazanacağı vurgusunu yaptı.

AÇIĞA ALINANLARIN SON DURUMU

Açığa alınan öğretmenlerin durumu ne zaman netleşecek, açığa alınan memur ve öğretmenlerin soruşturma sonuçları ne zaman belli olacak? Sorusuna yanıt veren Tekin, önümüzdeki günlerde açığa alınan öğretmenlerin durumunun netlik kazanacağını, tedbir amaçlı açığa alınan öğretmenlerden ihraç edileceklerin KHK’da yayımlanacağını, bunun da Bakanlar Kurulu Kararı’na bağlı olduğunu, eğitim öğretim öncesi her şeyin netlik kazanacağını ifade etti. MEB’in ihraç listesinde yer alan öğretmenleri yokmuş gibi farz ederek çalışmaları yürüttüğünü vurgulayan Müsteşar Tekin, ihraç listelerinin yayımlanma zamanında takdiri Bakanlar Kurulu’nun vereceğini belirtti.

2010 KPSS İHRAÇLARI

MEB personeli olarak 2010 KPSS sonuçlarına göre atanan kişi sayısının yaklaşık 45 bin olduğunu belirten Tekin, bu 45 bin kişi arasında yaklaşık 3 bin öğretmenin savcılık tarafından kopya çektiğine kanaat getirildiğinden dolayı  MEB tarafından gerekli tedbirlerin alındığı ifade etti. 3 bin kişi arasından yaklaşık 1700 kişinin MEB tarafından ihraç edildiğini vurgulayan Tekin,  diğer kişilerin istifa, başka kuruma geçiş gibi işlemlerde bulunduğunu açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

9 yorum

 1. vatana ihanet etmedik.milletimize kurşun sıkmadık..İhanet ednlere maddi ve manevi destek vermedik..yargılanmak istiyoruz..

 2. Kuyrugu sikisan diye baslayan kisi sen ne hakla bilip bilmeden konusuyorsun bir ogretmen arkadasimi taniyorum ailesinden bir tane bu vatana sehit vermis sosyal medyasinda bayrak vatan resimleri paylasan kisi hicbir baglantisi olmayan kisi bu feto serefsisiyle sirf mudurun yuzunden sendikaya uye olmus ailesi ve kendisi vatan sevdalisi

 3. kuyluğu sıkışan yalvarmaya başlamış. milletin üzerine kurşun sıkarken sıktırırken iyiydi. sıkanları sıktıranları desteklerken iyiydi. şereften yoksun kişiler….

 4. 43.000 içindeki herkes FETÖcü değil. Sırf okullarda çalıştı, Sendikasına hatırla gönülle üye oldu diye o VATAN HAİNLERİ’yle aynı kefeye konulamaz.
  Devletin bir zamanlar legal kabul ettiği, teşvik ettiği, insanları onlara yönlendirdiği gerçeği unutulmamalı. Bu örgütü istihbaratı olmayan aciz öğretmenler nereden öğrenip bilip tavır alabilir.
  Devletin bekası halkın refahı iledir. Fetö katildir, haindir, bitmiştir bunu 15 Temmuz sonrası görmeyen yargılanmalı.
  Fakat halkın dini ve sempatik duygularını istismar eden, dolaylı yoldan kandırıp kullandığı kişiler suçlu değil MAĞDURdur ve bundan dolayı suçlu görülemez.
  Devletin refleksi kuruyu yaştan ayırmak ve suçluları cezalandırıp, örgütle masum ve mağdur olan bilinçsiz sempatizanı ayırmak olmalı.
  Birkısım aç gözlünün “atın şunları da biz girelim” vahşiliği ise, hiçbir toplumun kabul edemeyeceği bir yamyamlıktan başka birşey değildir.
  Şiddetin ürünleri kalıcı değildir. Fetö mağdurlarını topluma kazandırmak cahil toplumu Fetöcü tuzağına düşürmemek için adil ve sürdürülebilir bir başarı sağlar.

 5. Sayın Büyüklerim
  şimdi bak bu adamlar herkesi kandırdı kimini radyo ile kimini okula kayıt indirimi diye herkesi bir şekilde kandırdılar bakanları kandırdılar millet vekillerini kandırdılar bu benim zavallı öğretmenim kanıp da sendikaya girip çıktıysa ne günahı var etmeyin kiminin ev aldı kiminin çocukları okuyor bu vebaldir suça karışmadıysa yapmayın ha askeri al savcıyı hakimi al öğretmen sendikaya girdi diye alınmaz hatayı görmüş çıkmış.

 6. Arkadaşlar bir sürü arkadaşımız açığa alındı yada hakları da tutuklama verilen binlerce öğretmen arkadaşımız var.Sebep olarak da sendika yada malum bankaya üç beş kuruş faizsiz diye para yatırmaları.Öyle bir süreç ki aynı durumda olup da denetim serbestliği ile bırakılanlar ve aynı durumda olup tutuklama alan arkadaşlarımız var.Şimdi Türkiye de yaşayan asalak gibi kpss ye çalışmayıp gezen bir sürü kişi bu süreci kendilerine çekerek millet de algı oluşturarak bu mağdur insanlarının görevlerinde atılarak kendilerine bir hak doğacağını zannediyorlar.Fakat unuttukları bir şey var Allah var gam yok.Mevlam Hakimlerin en hayırlısıdır şüphesiz.

 7. Bunca öğretmeni yok yere açığa aldınız. Her şey hukuk çerçevesinde yapılıyor diye söylenip insanlar kandırılıyor. 15 temmuz öncesi hiçbir hukuk işlemiyor. Yasal olan herşey khk ile terör suçu sayıldı. Bunun adınada hukuk dediniz. Şimdide, istisnalar hariç, hiçbir yasadışı faaliyeti olmayan binlerce öğretmeni khk ya adını yazıp atacaksınız. Mahkeme ile kişinin yargılanmasına bile fırsat vermeyeceksiniz. Bu kadar suçlulukları kesinde neden yargı yolunu kapatıyorsunuz. Suçlu olan zaten dönemez. Bu yaptıklarınızada herşey hukuk çerçevesinde diyorsunuz. Allahın hesabından da kaçabilecekmisiniz. Hakkım kalırsa ahirette alacaklıyım.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM