İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin web siteleri güncel değil

İl Milli Eğitim Müdürlükleri resmi web sitelerini güncellemiyorlar. Aylar öncesinin haberleri hala durmakta olup son güncel atama haberleri, gelişmeler, duyurular web sitelerinde yer almamaktadır.

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin web siteleri güncel değil

İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin web siteleri güncel değil

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yazıları, haberleri, duyuruları, basın açıklamalarını resmi internet sitesi başta olmak üzere twitter hesabı dahil öğretmen ve yöneticilere hızlı bir şekilde ulaşma adına sanal ortamdan paylaşıyor. MEB yöneticilerinden Müsteşar Yusuf Tekin başta olmak üzere İnsan Kaynakları Genel Müdürü (İKGM) Hamza Aydoğdu dahil üst düzey yöneticiler sosyal medyayı kullanarak yararlı olmaya çalışıyorlar. Öğretmenler İçin olarak Sayın Tekin ve Sayın Aydoğdu’yu bu konuda tebrik ediyoruz.

İL MEM’LER SINIFTA KALDI

MEB ve üst düzey yöneticileri bu denli internet ortamını güncel kullanırken İl Milli Eğitim Müdürlükleri’nin resmi internet sitelerini yeteri kadar kullanmadıklarını gözlemliyoruz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü resmi internet sitelerine baktığımız zaman Mayıs ayının, Haziran ayının duyurusunun, haberinin hala ana sayfada yer aldığını görmek o müdürlüğün web sitesini güncellemediğinin göstergesidir. İl içi atama, il dışı atama, özür grubu atama duyurularına dahi yer vermeyen İl Milli Eğitim Müdürlükleri bulunmaktadır. Öğretmenler İçin olarak günlük 3-4 kez tüm İl Milli Eğitim Müdürlüklerinin web adreslerini ziyaret ediyoruz. Bazı MEM’ler çok etkin ve güncel paylaşımlarda bulunarak MEB personeli için web sitelerini yararlı hale getirirken bazı MEM’lerin tabiri caizse dünyadan bi-haber olduklarını görüyoruz.

WEB SİTESİ ÇOK ÖNEMLİ

Sadece İl Milli Eğitim Müdürlükleri ile kalmayarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin de web sitelerini sürekli güncel tutmaları önem arz etmektedir. Ömer Dinçer zamanında tüm web siteleri tek görünüm altında toplanarak büyük bir kolaylık sağlanmıştı. Milli Eğitim Müdürlükleri okullardan web sitelerini sürekli güncel tutmaları konusunda taleplerde bulunurken kendilerinin bu talebi yerine getirmedikleri görülmektedir. Bakanlığın bu konuda tüm müdürlükleri uyarması gerekmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM