İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu 12 pilot ille başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), ortaokullarda ve liselerde yürürlüğe koyduğu destekleme yetiştirme kurslarının benzerini ilkokullarda hayata geçirmeye hazırlanıyor. 2016-2017 eğitim öğretim yılı içerisinde düzenlenen çalıştay ve programlarda son aşamaya gelindi. İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursları 12 pilot ille hayata geçecek.

İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu 12 pilot ille başlıyor

İlkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu 12 pilot ille başlıyor

İlkokullarda yetiştirme programları hayata geçiriliyor. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından üzerinde çalışılan ilkokul öğrencilerine yönelik yetiştirme programında son aşamaya gelindi. Öğretmenler İçin olarak 2017-2018 eğitim öğretim yılında ilkokul öğrencilerine yönelik uygulanacak programda 12 pilot il olduğunu belirtelim.

İLKOKUL YETİŞTİRME PROGRAMI

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ve UNICEF Türkiye  iş birliği ile yürütülen dezavantajlı çocuklara destek amaçlı hazırlanan programda ilkokullarda 3. ve 4. sınıf öğrencilerine yetiştirme programı verilmesi kararı çıktı. İlkokul üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerinde Türkçe ve Matematik programlarına ait kazanımlar elde edemeyen öğrenciler için yetiştirme programları düzenlenecek. İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) kapsamında öncelik dezavantajlı öğrencilerde olacak ancak bu öğrencilerin dışındaki öğrencilerde bu programdan yararlanabilecek.

12 PİLOT İLDE UYGULANACAK

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü ilkokullarda yetiştirme kursu konusunda dezavantajlı öğrencilerin yoğun olduğu 12 ilde 2017-2018 eğitim öğretim yılında uygulamanın başlayacağını açıkladı. Yetiştirme programının pilot olarak uygulanacağı illerin açıklanması için önümüzdeki günlerde yapılacak. İlkokul yetiştirme kursunun uygulanacağı iller pilot uygulamadan sonra artacak ve tüm illerde yetiştirme programı uygulamasına geçilecek.

3. VE 4. SINIFLARDA TÜRKÇE MATEMATİK DERSLERİ

İlkokullarda yetiştirme programı kapsamında şu anda sadece üçüncü ve dördüncü sınıf öğrencilerine program uygulanacak. Bu sınıfların okuduğu derslerden ise Türkçe dersi ile Matematik dersi kazanımlarında çalışmalar yapılacak. İlkokullarda Yetiştirme Programının uygulanmasına yönelik usul ve esaslar önümüzdeki haftalarda MEB tarafından kamuoyu ile paylaşılacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM