İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulama Çalışmaları (İYEP)

Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü İYEP pilot iller ve yapılacak çalışmalar ile ilgili bilgilendirme yazısı.

İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulama Çalışmaları (İYEP)

İlkokullarda Yetiştirme Programı Pilot Uygulama Çalışmaları (İYEP)

İYEP ikinci dönemde pilot olarak seçilen illerde uygulanmaya başlıyor. İlkokullarda Yetiştirme Programı olarak geçen ve ilkokullarda destekleme ve yetiştirme kursu olarak da anılmaya başlanan İYEP ile ilgili çalışmalarda pilot uygulamaya başlanıyor.

İYEP PİLOT OLARAK SEÇİLEN İLLER

MEB tarafından yapılan açıklamada İYEP için 2017-2018 eğitim öğretim yılı ikinci döneminde pilot uygulama için belirlenen il ve ilçeler olduğu belirtilirken bu husus için; “İYEP’ in ; 2017 – 2018 eğitim öğretim yılı 2. Döneminde Ağrı, Ankara (belirlenen ilçelerde), Bingöl, Edirne, Hatay, İstanbul (belirlenen ilçelerde), Konya, Mardin, Ordu, Siirt, Sivas, Şanlıurfa illerinde pilot uygulamalarının başlatılması; 2018 – 2019 eğitim öğretim yılında da yurt genelinde yaygınlaştırılması planlanmıştır.” açıklamasında bulunuldu.

İYEP SENEYE TÜM OKULLARDA BAŞLIYOR

İYEP 5 Şubat 2018 itibari ile pilot yerlerde başlayacak ve 2018-2019 eğitim öğretim yılı ile birlikte de tüm ilkokullarda uygulanmaya başlayacak. İYEP ile ilgili “İlkokullarda Yetiştirme Programı ; İlkokulların 3. Ve 4. Sınıflarına devam eden önceki yılarda çeşitli nedenlerle Türkçe ve Matematik dersi öğretim programlarında yer alan ve ‘’İlkokullarda Yetiştirme Programı’’ kapsamında belirtilen kazanımları yeterli düzeyde edinemeyen öğrencilerin bu alanlardaki öğrenme eksikliklerinin giderilmesini amaçlayan program olarak vurgulanmıştır.” bilgisi Temel Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından verilirken İYEP pilot uygulama çalışmalarında kullanılacak İYEP materyalleri ile ilgili de resmi yazı yayınlandı.

MEB Temel Eğitim Genel Müdürlüğü 31.01.2018 tarihli 2173440 sayılı İYEP Materyallerinin Web Sitesine Yüklenmesi konulu resmi yazı için TIKLAYINIZ

İlkokullarda Yetiştirme Programı (İYEP) ile ilgili diğer haber ve yazılar;


Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM