İller arası özür grubundan atanamayan öğretmenlere yeni değerlendirme

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 30 Ağustos 2017 Çarşamba günü yapılan açıklamada il dışı özür grubu atamasında atanamayan öğretmenlerin mağduriyetlerinin giderilmesi için 5 Eylül 2017 salı günü tekrar bir değerlendirme yapılacaktır dendi. İl emri uygulaması verilip verilmeyeceği açıklanmadı.

İller arası özür grubundan atanamayan öğretmenlere yeni değerlendirme

İller arası özür grubundan atanamayan öğretmenlere yeni değerlendirme

Milli Eğitim Bakanlığı il dışı özür grubu atamasından atanamayan ve mağdur olan öğretmenler için 5 Eylül 2017 tarihinde tekrar bir değerlendirme yapılacağını açıkladı. MEB basın duyurusu metninde 2017 yılı mazeret durumuna bağlı il dışı atamasında atanamayan öğretmenlerin durumları 5 Eylül tarihi itibari ile tekrar değerlendirilecektir dendi.

İL DIŞI ATANAMAYANLAR İÇİN

ogretmenlericin.com olarak duyurunun özür grubu mağduriyetini ilgilendiren kısmında yer alan ibarenin sadece “il dışı özür grubu” olduğunun altını çizelim. Milli Eğitim Bakanlığı öğretmenlerin özür grubu mağduriyetlerinde il içi ve il dışı için değil sadece iller arası için bir değerlendirme yapacak.

Özür grubundan atanamayan öğretmenler hakkında MEB tarafından yapılan basın duyurusu;

Özür Grubu MEB
İL EMRİ VE İLÇE EMRİ UYGULAMASI

MEB basın açıklamasında özür grubundan yer değiştirmesi yapılmayan öğretmenlere il emri veya ilçe emri verilip verilmeyeceği konusunda bir bilgi verilmemiştir. Ancak yeniden değerlendirme yapılacak denmesi boş kalan kontenjanlar için tekrar özür grubu sıralamalarının çalıştırılabileceği anlamına gelebilir. Örneğin Konya’da çok ücra bir okulda boş bulunan bir sınıf öğretmeni kontenjanı 2017 il dışı atama başvuruları sırasında tercih edilmediyse ve 41.tercihten de bu okula kimse atanmadıysa bu okul boş kalmıştır. Buna benzer normu boş olan okullara atama yapılması için özür grubu sıramatik çalıştırılabilir.

MEB, İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü (İKGM) tarafından yapılan açıklama;

İKGM Açıklama

5 Eylül 2017 Salı günü İl emri kararı da çıkabilir. Ancak Öğretmenler İçin olarak bu kararın bugünde çıkabileceğini 5 Eylül tarihinin beklenmesine gerek olmadığını da düşünüyoruz. Ayrıca il içi özür grubu mağduriyeti için Milli Eğitim Bakanlığından mağdur öğretmenler adına bir çalışma bekliyoruz. İl dışı özür grubu mağduriyetine olumlu yaklaşarak çözüm arayan MEB’den aynı hamleyi il içi özür grubundan yer değiştiremeyen öğretmenler için de yapmasını umuyoruz.
Sosyal Medyada Paylaşın:

14 yorum

  1. Eşim öğretmen ve ataması çıkmadı. Devletin çözümü farklı araması lazım. Örneğin eşinin yanına gelmek isteyenlerin maaşında belli oranlarda azaltarak eşlerinin yanına gitmelerine izin verebilir. Eşinin yanına gidenlerden yapacağı kesintiyi de diğer mecburi durumda olanlara verebilir. En azında bi nevi adaleti dengelemeye çalışabilir diye düşünüyorum.

  2. Hocam ben özür grubu atamasına başvuramamıştım çünkü eşim sözleşmeli personel olarak yeni atandı başvuruları bir hafta ile kaçırmıştık. Bu haberde bizi etkileyen bi yer var mı? Teşekkür ederim

  3. Polis memuru olan eşim özür grubundan il dışı tayin istemişti ancak sonuçlar hala belli degil. Bayramdan sonra aciklanacagi söyleniyor. Eşimin tayini il dışına çıkarsa ben özür grubundan il dışı tayin isteyebilir miyim acaba

  4. Eşim eş durumunda tercih yaptı 41. Tercihi işaretlemedi ve eş durumu tayini de çıkmadı. Şimdi bu durumda eşimi il ya da ilçe emrine verebilirler mi. Benim de ildışı olmuştu. İlişk kesmedim ben bu durumda sonucunda iptal ettirebilir miyim ildışı atamamı tşk.

  5. Sayın Bakanımıza sonsuz teşekkür ederiz.Kızımla esi arsında 1800 km var.yarıyıl tatili ve yaz tatilinde görüsebildiler.Aile dağılıyor.İnsallah il veya ilce emri çıkar

  6. Hep iller arası olur zaten. Ben eşimle sürekli birlikteyim sanki. Iki yıldır haftada bir görülüyorduk ve o yollar beni hasta etti. Bu sene görev yaptığım köye gidecem ve Şubata kadar da evime dönmicem. Sözde eşimle aynı şehirdeyim!!!

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM