İsmet Yılmaz; Aktif Eğitim-Sen terörist başı talimatı ile kuruldu

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz MEB’den ihraç edilen öğretmenler hakkında açıklama yaptı. Aktif Eğitim-Sen’in talimat ile kurulduğunu ifade eden Yılmaz, bunca sendika varken öğretmenlerin gidip o sendikaya üye olmasını eleştirdi.

İsmet Yılmaz; Aktif Eğitim-Sen terörist başı talimatı ile kuruldu

İsmet Yılmaz; Aktif Eğitim-Sen terörist başı talimatı ile kuruldu

33 binden fazla MEB personeli meslekten ihraç edildi. Açıklama Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz’dan geldi. Yılmaz yaptığı açıklamada gündemdeki konulara değinirken en çarpıcı açıklaması ise meslekten ihraç edilen öğretmenler hakkında oldu. Yüzlerce sendika varken öğretmenlerin gidip o sendikaya üye olduklarını açıklayan Bakan İsmet Yılmaz, Aktif Eğitim-Sen’in terörist başı talimatı ile kurulduğunu vurguladı.

SENDİKA TALİMAT İLE KURULDU

Milli Eğitim Bakanlığında meslekten ihraç edilen öğretmenlerin FETÖ bağlantıları gerekçesi ile ilişiklerinin kesildiğini açıklayan Yılmaz, bu yapı ile bağlantısı olanların ihraç edildiğini belirtti. Meslekten ihraç ederken sadece bir kriteri dikkate almadıklarının altın çizen Bakan İsmet Yılmaz, MEB’de 33 binin üzerinde personelin FETÖ soruşturmalarında ihraç edildiği bilgisini verdi. Öğretmen, eğitim sendikaları olarak çok sayıda, yüzlerce sendika olmasına rağmen talimat ile kurulan sendikaya üye olunduğunu vurgulayan Yılmaz, Bank Asya’da sadece hesabı var diye de kimseyi ihraç etmediklerini ifade etti.

Bank Asya’ya talimat üzerine destek amaçlı hesap açılması, para yatırılması gibi hususları dikkate aldıklarının altını çizen Yılmaz, ByLock uygulaması, FETÖ’nün dernekleri gibi kriterlerin bir araya gelmesi ile ihraçların da yaşandığını belirtti.

YENİ MÜFREDAT AÇIKLAMASI

Salı günü 51 programın içeriğinin basın toplantısı ile açıklanacağını açıklayan Yılmaz, şu ana kadar en güzel müfredatı hazırladıklarından emin olduklarını belirtti. Yeni müfredat içerisinde 15 Temmuz’a da yer vereceklerini ifade eden İsmet Yılmaz, Aralık ayına kadar müfredat hakkında öğretmenlerden de görüşler alacaklarını sonra son şeklinin verilerek yeni eğitim öğretim yılına hazır edileceğini belirtti.

Sosyal Medyada Paylaşın:

12 yorum

 1. Siz de sendikaya izin vererek- hem de 17-25 ten sonra- zürrüyyetsiz fetoşun talimatına uygun hareket ettiniz öyle mi
  Siz de

 2. O zaman fetönün talimatını yerine getirenler hakkında gerekli işlemin yapılmasını bekliyoruz.

 3. Vicdanen darbenin başarılı olmasındansa 672 li halime razıyım. Beni vatan haini yapamayacaksınız.

 4. Sayın Bakan, müsteşarı ve kendi imzasıyla -aidatlarını da devletin kasasindan ödeyerek- teröre yardım mı etmiş oldu şimdi. Allah aşkına zekamizla alay edilmesin. 15 Temmuzda kendisi nasıl kandirildiysa biz de lanet feto ile kandırılmış olduk. Allah herkese merhamet ve basiret versin. Sonumuz hayır olsun

 5. Sülük gibi yapışan kan emici sendikacıları üzerimize salın hayırı cevap olarak kabul etmeyen pisliklerin yüzünden ihraç olalım kabahat bizim olsun. Bu pisliklerin sendikasından istifa etmemize rağmen bizi ihraç ettiniz

 6. Yüce Rabbim sen sahitsin ki asla vatanima milletime devletime bayragimiza ihanet etmedim.Bana ve aileme bunlari yasatanlari senin yüce adaletine havale ediyorum.Benim gibi bir vatansevere bunlari layik görenleri sen gör yarabbi.

 7. 02/01/2014 tarih ve 28892082/915.02/18295 sayılı Aktif Eğitim – Sen kuruluş duyurusunda imzası olup tüm okullara ilan eden o zaman Fetö”nün Milli Eğitim Bakanlığı Kurmayı olması gerekir. Bu yazı rahmetli babamın imzası ile okullara dağıtılmadı ya. Madem öyle neden 2. kez kurulmasına ve tüm okul ve kurumlara duyurulmasına izin verdiniz demezmi, cahil köylü amcam.

 8. O zaman Eğitimbirsen, Türk Eğitim sen, Eğitim sen, Eğitim iş sen vb. bunlar da siyasi birilerinin talimatıyla kuruldu. Ne kadar kolaymış arkadaş. Allah ıslah etsin

 9. Şaka mı bu adam.Nasıl bir açıklama bu arkadaş tek kriter olarak sendikam var ve yüzlerce sendikadan birini seçtim diye suçluyum öyle mi.Açarken üye olun diye yazılar gönderen herkes bunu biliyordu öylemi neden engel olmadınız.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

 • YORUM