İsmet Yılmaz; Bartın İl Milli Eğitim Müdürüne soruşturma açtık, gereği yapılacak

Son günlerde MEB personel camiasına Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir ile ilgili tartışma yaratacak haberler yer alırken, Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz bu tartışmalı hususla ilgili açıklama yaptı. Bakan Yılmaz İl Müdürü hakkında soruşturma başlatıldığını belirtti.

İsmet Yılmaz; Bartın İl Milli Eğitim Müdürüne soruşturma açtık, gereği yapılacak

İsmet Yılmaz; Bartın İl Milli Eğitim Müdürüne soruşturma açtık, gereği yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bartın İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan 18 Mart Şehitleri Anma Günü programına uymayarak programda düzeltme yaptığı ve “Atatürk’ün posteriyle donatılması” hükmünü yok saydığı iddiası ile protestolara maruz kalan Bartın İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir hakkında Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz açıklama yaptı.

TOPLUMUN ORTAK DEĞERLERİ ÖNEMLİDİR

TRT Haber’de bir programa 29.03.2018 tarihinde konuk olan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz Bartın’da yaşanan tartışma yaratan konu hakkında da açıklamalarda bulundu. Program sunucusu tarafından son dönemde tartışmaların odağına gelen hususların kendisine hatırlatılması üzerine açıklama yapan Bakan Yılmaz Bartın İl Milli Eğitim Müdürü, Artuklu Üniversitesi Rektörü ile ilgili durumlar için değerlendirmede bulundu. “Toplumun ortak değerlerini ne birbiri ile çatıştırırız ne de birbirleri ile yarıştırırız” ifadesini kullanan Milli Eğitim Bakanı, hepsi bizim değerimizdir yerli yerindedir dedi.

MEB’DE SİYASETİ BEN YAPARIM

MEB personellerinin siyaset yapamayacağını belirten Bakan Yılmaz, bu bakanlıkta kimse siyaset yapamaz dedi. Bakanlıkta birilerinin siyaset yapma durumu varsa ayrılır gider siyasete girer açıklamasında bulunan Milli Eğitim Bakanı, MEB’de eğer siyaset yapacak birisi varsa o da benim dedi. Kurulmuş hükümetin temsilcisi olarak siyaset yapacak kişinin kendisi olduğunu belirten Bakan İsmet Yılmaz benim dışımda kimsenin siyaset yapma hakkı yoktur onlardan da böyle bir talepte bulunmam dedi.

HERKESİ KUCAKLAYACAKLAR

İl Milli Eğitim Müdürleri başta olmak üzere tüm yöneticileri kasteden Bakan Yılmaz, evlatları kucaklayacaklar kimseyi ötekileştirmeyecekler ifadesini kullandı. “81 milyona hizmet götürüp 81 milyonu kucaklıyoruz” politikalarının olduğunun altını çizen Milli Eğitim Bakanı, bizim yaptığımız gibi öğretmenler ve tüm eğitim çalışanlarının da herkesi kucaklaması gerektiğini vurguladı.

SORUŞTURMA BAŞLATTIK, GEREKENİ YAPACAĞIZ

Sunucunun Bartın konusunun son günlerde çok spesifik bir durum aldığının hatırlatması üzerine açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı, “Bartın İl Milli Eğitim Müdürü hakkında soruşturma açtık, soruşturmanın neticesini bekliyoruz, soruşturmanın gereği yapılacak, toplumun tamamını kucaklamayan kişilerin bizimle eğitim yolunda yürümeleri mümkün değildir” dedi.

Milli Eğitim Bakanının 29.03.2018 tarihinde yaptığı açıklama video;

Sosyal Medyada Paylaşın:

3 yorum

  1. Ülkenin tetikçi gazetesi cumhuriyet iftiralara devam ediyor.Yaklasık 4 yıl birlikte çalıştığım Yaşar Hocam hiç kimseyi ötekilesrirmeyen mükemmel bir insan.

  2. sayın bakanımızdan önemli ricamız.lütfen 2014 yılında henüz görev süresini doldurmadan sahte puanlarla kasıtlı olarak görevden alınan ve 2 mahkemeninin durdurma kararlarını uygulamayan il milli eğitim müdürleri hakkında araştırma yapılması.Hiç bir mahkeme kararının uygulanması il milli eğitim müdürlüklerinin insiyatifine bırakılamaz.

  3. bu diğer milli eğitim müdürlerinede ders olur inşallah.milli eğitim müdürleri kendilerini bulunmaz hint kumaşı sayıyorlar.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

  • YORUM